1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Угорщина допоможе Україні продавати хліби в Європу і Африку /ВІДЕО

15.07.2022 15:55 0 Без кордонів

Із робочим візитом в Україні перебував Міністр сільського господарства Угорської Республіки. Головна тема для розмови – експорт вітчизняного зерна в Європу.

Через заблоковану морську логістику, наша держава шукає сухопутні шляхи доставки збіжжя, найперше в Африку. З кожним днем зволікання наростає глобальна криза, і Угорщина нині готова максимально сприяти вивезенню українського хліба , повідомило ТВ21 унгвар.

- Головне завдання сьогодні – це чіткий план дій: перевалка вантажів з широкої на європейську колію, збільшення пропускних спроможностей автомобільних пунктів пропуску, збільшити пропуск на деяких ПП автомобілів з 7 до 20 тонн... Може бути дуже багато варіантів. Сьогодні ми отримали словесні гарантії, що Угорщина готова нас у цьому підтримати, - сказав Віктор Микита, голова ОВА.

- Воля є не тільки на рівні розмов, але і на конкретному практичному рівні. Пан генеральний консул дуже потужно працює над тим, як ми можемо знайти оперативні рішення... - запевнив Міністр сільського господарства Угорської Республіки Іштван Надь. - Ми можемо позичати вагони від країн ЄС для забезпечення транспортної потужності.

Крім того угорський високопосадовець  запевнив, що Угорщина за власні кошти уже модернізує інфраструктуру, щоб змогти подвоїти пропускну спроможність автомобільної логістики.

Нагадаємо, Угорщина доставить в Україну вантажів на 600 мільйонів форинтів (понад 48 млн. грн.), 800 тонн продуктів харчування та 200 тонн дитячих засобів у рамках найбільшої в історії Угорщини операції гуманітарної допомоги. Про це заявив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Брюсселі після позачергового засідання міністрів закордонних справ країн ЄС. Міністри ряду країн ЄС високо оцінили дії сусідніх з Україною держав, зокрема Угорщини, за прийом і турботу про біженців, наголосив він.