1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

В Ужанському заповіднику знищили червонокнижну квітку

08.07.2022 15:06 Без кордонів

На Закарпатті в заповіднику науковці знищили урочище червонокижної квітки

На Закарпатті в заповіднику науковці знищили урочище червонокижної квітки

Як повідомляє Екополітика:рослинний покрив захищав цибулини від надмірного нагрівання В Ужанському національного природного парку на Закарпатті співробітники парку скосили в урочищі осередок червонокнижного пізньоцвіту. Науковців, які брали участь у викошуванні, підозрюють у некомпетентності, пише “Ужанський національний природний парк” у Facebook. В матеріалі зазначили, що червонокнижний пізньоцвіт осінній зростав у ботанічному резерваті в урочищі "Пасіки", що перебувають під особливим захистом. Його покосили без дотримань ліміту та дозволу на сінокосіння.

Також не був виписаний лісовий квиток, який є обов’язковим при здійсненні побічного користування. Окрім того, у разі наявності у травостої червонокнижних видів термін косіння обов’язково погоджується з місцевою ОДА. Насіння пізньоцвіту дозріває в травні – липні, через що рослина втратила можливість до насіннєвого розмноження.

Високі температури за відсутності природнього мікроклімату також можуть пошкодити цибулини, адже рослинний покрив захищав ґрунт від надмірного нагрівання. “У попередні роки в експериментальних цілях в урочищі "Пасіки" здійснювалось викошування травостою, однак ця подія відбувалась під чітким наглядом науковців, які після досліджень встановлювали терміни косіння, що є надзвичайно важливим”, – зазначили в повідомленні.

Нагадаємо, Чи можна купатися у водоймах Закарпаття (ВІДЕО).