1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Без кордонів

Біженці з України зможуть їздити за українським посвідчення водія і у Європі: відповідні правила погодила Рада ЄС

Без кордонів Світ 0

У Євросоюзі зробили цей крок для підтримки українських біженців.

Біженці з України зможуть їздити за українським посвідчення водія і у Європі: відповідні правила погодила Рада ЄС

Рада ЄС і Європарламент в четвер погодили тимчасові правила щодо українських водійських посвідчень, які б дозволити біженцям з України користуватися цими документами в ЄС.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Ради ЄС.

Згідно з рішенням, українські біженці,  які перебувають у ЄС за режимом тимчасового захисту, не повинні будуть змінювати свої національні права водія на права ЄС.

"У відповідь на неспровоковану та необґрунтовану військову агресію Росії проти України Рада та Європарламент домовилися про введення у терміновому порядку конкретних та тимчасових заходів щодо українських водійських документів. Законодавча пропозиція пов'язана з прийомом українських біженців і спрямована на зниження адміністративних вимог, які зазвичай пред'являються до водіїв з третіх країн під час водіння в межах ЄС", - сказано у пресрелізі.

Визнання та обмін водійських прав третіх країн не регулюється правилами ЄС. Комісія висунула цю пропозицію, визнаючи, що проблема через її масштаб і наслідки війни потребує узгодженої нормативної бази.

Регламент передбачає умови визнання водійських посвідчень і кваліфікаційних карток водія, виданих в Україні, продовження терміну дії прострочених документів водія, виданих в Україні, процедури перевірки у разі втрати або викрадення водійських посвідчень, виданих в Україні, запобігання шахрайству чи підробки посвідчень.

Далі за процедурою Рада ЄС приступить до затвердження своєї позиції в законодавчій процедурі якнайшвидше. 

У зв'язку з терміновістю питання регламент набирає чинності на п'ятий день після його публікації в Офіційному журналі Європейського Союзу.

Нагадаємо: «ID-картки та закордонні паспорти»: в Польщі виготовлятимуть документи для українців /Відео

Найсвіжіші новини: