1. Новини Закарпаття
  2. >

“Надасть цифровий слід як доказ”: в Чехії розробили мобільний додаток для отримання згоди на секс

26.06.2022 21:10 Без кордонів

Додаток розробили перш за все, для скорочення кількості злочинів на сексуальному ґрунті. Адже щорічно чимало жінок стають жертвами зґвалтувань.

Додаток розробили перш за все, для скорочення кількості злочинів на сексуальному ґрунті. Адже щорічно чимало жінок стають жертвами зґвалтувань.

Щорічно в Чеській Республіці тисячі жінок стають жертвами сексуальної агресії. На жаль, також нерідкі й неправдиві звинувачення. Новий мобільний додаток XPASS спрямований на скорочення кількості злочинів на сексуальному ґрунті та підвищення поінформованості у сфері сексуального та правового захисту. За задумом творців, воно має служити, у тому числі, для підтвердження того, що братимуть участь у статевому акті добровільно, пише "Around Prague".

Насправді це має працювати дуже просто. Творці очікують, що у обох партнерів буде встановлено додаток XPASS до фактичного контакту, в якому вони підтвердять свою згоду.

Додаток включає докладну інформацію про те, які сексуальні практики дозволені, а які ні.

У разі виникнення спору має бути ясно, хто насправді має рацію.

Навіть якщо згоду буде надано, правоохоронні органи чітко знатимуть, що один із партнерів не давав згоди на запис, секс без презервативу чи груповий секс.

Дані додатки будуть надані як докази лише у разі проведення кримінального розслідування.

«Також у додатку вирішено проблему «користувача під примусом», коли він пропонує такому користувачеві можливість не лише не давати згоди, але навіть ненав'язливо покликати на допомогу професіоналів з охоронної компанії», — розповіла автор проекту Олена Садилкова.

Вона наголосила, що додаток не може, звичайно, фізично запобігти самому згвалтуванню, але «підвищує шанси жертви на швидкий і справедливий судовий розгляд».

Як і слід було очікувати, найбільший інтерес до цього додатка має бути у молодих людей, особливо з урахуванням їхнього теплого ставлення до сучасних технологій та соціальних мереж.

«Правила, способи та звички людей встановлювати контакти змінюються. Ще кілька років тому ми не могли уявити онлайн-побачення через такі програми, як Tinder», - сказала авторка проекту.

 «Додаток надасть цифровий слід як доказ не лише зґвалтування, а й для тих, кого помилково звинуватили у зґвалтуванні. Крім того, це може значно знизити кількість «необережних зґвалтувань», які відбуваються без необхідності, найчастіше лише через недосвідченість чи незрілість», — додала вона.

Програму можна безкоштовно завантажити в App Store для смартфонів Apple, а також для Android у Google Play.

Нагадаємо: Чехія виділить Україні новий пакет військової допомоги

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву
Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка