1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Є два логістичні вузли залізницею: Угорщина показала, як експортувати зерно з України

22.06.2022 10:04 Без кордонів ВАЖЛИВО

Угорщина вкотре запропонувала допомогу для експорту зерна з України своєю територією.

Угорщина вкотре запропонувала допомогу для експорту зерна з України своєю територією.

Про це, заявив у понеділок, 20 червня, глава МЗС Угорщини Петер Сіярто на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, повідомляє видання karpat.in.ua.

“Ми запропонували пропустити територією Угорщини будь-які продовольчі вантажі, що відправляються з України в різні частини світу, переважно до Північної Африки або на Близькому Сході”, – цитує Сіярто агенція Reuters.

Водночас глава угорського МЗС додав, що може бути задіяно два логістичних вузла на східному кордоні країни. За словами Сіярто, зерно та іншу продукцію можна швидко перевезти залізницею з України через Угорщину в порти Південно-Східної Європи.

Україна є одним з найбільших світових виробників зернових та олійних культур, але її експорт було значною мірою заблоковано після російського вторгнення 24 лютого. Нині чорноморські порти України заблоковано, тому експортувати можливо лише автомобільним, річковим та залізничним транспортом.

Нагадаємо, Угорщина — серед лідерів з надсилання гуманітарної допомоги громадянам України. Уже на на третій день війни від угорського уряду надійшли перші гуманітарні вантажі: 100 тон палива та 23 тони провіанту. Про це повідомила Закарпатська ОВА.

Також Угорщина є постачальником газу та палива в Україну. Цьогоріч у лютому Україна вперше у своїй історії розпочала фізичний імпорт газу з Угорщини, домовленості про поставки досягнуті аж до весни 2023 року.

Разом з тим Угорщина не підтримувала бачення української влади щодо нафтогазових санкцій проти РФ та переміщення зброї через територію країни. Щодо цього глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель зазначив, що "Угорщина не висловила заперечень у політичному плані, її проблеми – економічні".

Напередодні самміту, де розглядатиметься питання щодо надання Україні статусу кандидата у члени ЄС, український прехидент Володимир Зеленський написав у Твіттері:

- Подякував за підтримку суверенітету України і надання притулку українцям під час війни, – написав президент.

Він також зазначив, що під час переговорів домовився з Орбаном про посилення співпраці в енергетичній сфері між країнами. Також Зеленський подякував Угорщині за підтримку надання статусу кандидата на вступ у ЄС для України.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)