1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Без кордонів

Від угорців Трансільванії: на Закарпаття прибула чергова гуманітарна допомога / ВІДЕО

Без кордонів 0

Голова Трансільванської угорської національної ради Ласло Текеш та президент Трансільванської Угорської Народної Партії Іштван Чомортані знову відвідали Закарпаття.

Від угорців Трансільванії: на Закарпаття прибула чергова гуманітарна допомога / ВІДЕО

Вони доставили чергову партію допомоги, на цей раз – до Закарпатської реформатської єпархії.

- Ми відчуваємо бажання та мотивацію допомагати всім нужденним. Тому ми втретє приїхали надати нашу особисту підтримку, - підкреслив голова Трансільванської угорської національної ради Ласло Текеш. - Мені згадується молитва "Отче наш" - визволи нас від лукавого. Тому що злі сили присутні по всьому світу і потрібно побороти зло саме добром, як того вчить Євангеліє.

- Наші народи схожі і мають спільну історію і традиції. Закарпаття в певний історичний час теж належало до Парціуму, тому і схожі наші діалекти. Те, що відбувається на Закарпатті і в Україні, могло відбутися і в нас, у Румунії. Я хочу, щоб наші вантажі прибували і далі сюди, на Закарпаття, - зазначив Іштван Чомортоні, президент Трансільванської угорської народної партії.

Спільна допомога від двох організацій надійшла до Берегова за сприяння Асоціації фермерів Ермеллек. Гумвантаж буде розподілений між усіма нужденними, які проживають у навчальних закладах Закарпаття, йдеться у відеосюжеті телеканалу ТВ21 Унгвар

- Сьогоднішні події спростували чутки про відсутність бажання жертвувати. Допомога, яка прибула з Трансільванії – доказ того, що бажання допомогти і надалі є, - повідомив голова Берегівської тергромади Золтан Баб'як.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії реформатська церква на Закарпатті надає постійну підтримку як місцевим нужденним, так і потребуючим в інших регіонах України. Щодня продуктові пайки роздаються у селах Берегівського району, де розміщені вимушені переселенці.

- Від громад надходять заявки і ми, по мірі можливостей, намагаємося їх задовольнити. Крім того є запити від керівництва області про потреби у більш неспокійних містах України, куди ми теж регулярно відправляємо гуманітарну допомогу, - сказав Бейла Нодь, представник Закарпатської реформатської церкви.

Трансільванська делегація наголосила, що збір гуманітарної допомоги для підтримку України триватиме.

Нагадаємо, Угорщина витратила на допомогу українським біженцям, котрі прибувають до країни та на підтримку тих, хто живе на Закарпатті, вже понад 40 мільярдів форинтів (близько 3,2 млрд.грн.). Про це в ефірі телеканалу М1 заявив головний радник прем’єр-міністра Угорщини з питань внутрішньої безпеки Дьордь Баконді. 

Також Угорщина є постачальником газу та палива в Україну. Зокрема, у лютому Україна вперше у своїй історії розпочала фізичний імпорт газу з Угорщини.

Найсвіжіші новини: