1. Новини Закарпаття
  2. >

Похитнути Бориса: Шотландія ініціює новий референдум про незалежність

15.06.2022 13:35 Без кордонів ВАЖЛИВО

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила про початок кампанії з проведення другого референдуму про незалежність від Великої Британії.

Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен оголосила про початок кампанії з проведення другого референдуму про незалежність від Великої Британії.

Як повідомляє Супільне з посиланням на Sky News, про це вона заявила на пресконференції в Единбурзі 14 червня.

“Після всього, що сталося — Brexit, COVID, Борис Джонсон — настав час викласти інше і найкраще бачення”, — сказала вона.

Також Стерджен оприлюднила перший із серії урядових документів, в якому викладені аргументи на користь незалежності. На переконання посадовиці, Шотландії буде краще з економічного погляду за межами Сполученого Королівства.

“В усій Шотландії люди щодня страждають від наслідків стрімкого зростання вартості життя, повільного економічного розвитку, нерівності, нестачі державного фінансування та багатьох інших наслідків Brexit, за який вони не голосували”, — зазначила вона.

Стерджен стверджує, що причиною проблеми регіону став вихід Великої Британії зі складу ЄС.

“Ці проблеми посилив або, що найбільш очевидно у випадку Brexit, викликав той факт, що ми не незалежні, тому в цей переломний момент ми повинні відповісти на принципове питання. Чи залишатимемося ми поза ЄС, прив’язані до британської економічної моделі, яка прирікає нас на порівняно несприятливі економічні та соціальні перспективи, які, ймовірно, погіршуватимуться з часом? Чи будемо з надією та оптимізмом орієнтуватися на досвід порівняних з нами країн по всій Європі?”, — продовжила Стерджен.

За її словами, нині є всі підстави для нового референдуму, дозвіл на який зобов’язаний дати британський уряд.

Читайте на ГК:Війну в Україні завершить Трамп: польський Президент зробив гучну заяву
Читайте на ГК:Вони зможуть розмножуватися й мутувати: вічна мерзлота поступово тане, відкриваючи світові древніх істот
Читайте на ГК:«Закон розповсюджуватиметься на всіх українців призовного віку за кордоном», — Адвокатка