Без миру та безпеки в країнах-партнерах безпека ЄС також під загрозою – заявила депутат Європейського парламенту від угорської партії «Фідес» Андрея Бочкор.
Слова євродепутатки наводить видання karpat.in.ua з посиланням на MTI.
«Ініціатива ЄС «Східне партнерство» є одним із найкращих інструментів для зміцнення Євросоюзу. Останні місяці показали, що без миру та безпеки в одній із країн-партнерів стабільність ЄС також під загрозою. Тому замість порожніх обіцянок кандидатам на членство слід надіслати фактичну відповідь, не так, як у випадку країн Західних Балкан», – наголосила депутат Європейського парламенту від партії «Фідес» Андрея Бочкор під час пленарної дискусії щодо безпеки східних країн-партнерів.
Водночас, з її слів, агресія Росії проти України показала, наскільки важливою є подальша інтеграція асоційованих з ЄС країн.
"Надання Україні, Молдові та Грузії статусу кандидата на вступ до ЄС посилить обороноздатність і безпеку ЄС та його східних партнерів. У східному сусідстві ЄС мають бути мир і стабільність! Заявка України на членство має важливий символічний політичний меседж, але також сприятиме демократизації та швидшому відновленню після встановлення миру», – підкреслила Андрея Бочкор.
Крім цього, вона акцентувала на тому, що із змістових елементів «Східного партнерства» дуже важливим є розвиток інфраструктури прикордонних регіонів, зокрема збільшення кількості пунктів пропуску.
«Угорщина підтримує кроки, які сприяють миру, ініціативу «Східне партнерство», єдину позицію ЄС і солідарність з Україною, але не погоджується ані з нафтовим, ані з газовим ембарго для забезпечення стабільності та безпеки громадян країни», – заявила євродепутат.
Виступ Андреї Бочкор можна переглянути на її сторінці у Facebook.
Разом із цим, слід зауважити, що раніше президентка Угорщини Каталін Новак наголосила, що Угорщина засуджує путінську агресію, прагне миру та підтримує прискорений вступ України до ЄС.
При цьому, офіційні взаємини між Києвом та Будапештом погіршилися на тлі рішення угорського уряду захищати власну економіку і безпеку, не підтримавши поставки зброї та нафтове ембарго. Високопосадовці обохкраїн обмінялися низкою різких заяв.