1. Новини Закарпаття
  2. >

Понад сотня чехів хотіли воювати у лавах ЗСУ: Земан не дозволив чехам воювати в Україні

08.06.2022 20:52 Без кордонів

Загалом 127 громадян Чеської Республіки виявили бажання стати пліч-о-пліч з українськими військовими та захищати нашу країну.

Загалом 127 громадян Чеської Республіки виявили бажання стати пліч-о-пліч з українськими військовими та захищати нашу країну.

Президент Чехії Мілош Земан не дав дозвіл 127 чехам воювати в Україні на боці української армії.

Про це повідомив речник чеського президента Їржі Овчачек, пише чеське видання iDnes.

За словами речника, причиною відхилення заявок охочих приєднатись до лав ЗСУ стала відсутність відповідної рекомендації Міністерства внутрішніх справ.

"На підставі нерекомендаційної заяви Міністерства внутрішніх справ президент республіки Мілош Земан у середу, 8 червня 2022 року, не задовольнив запити 127 громадян Чеської Республіки щодо погодження вступу до Збройних Сил України", - заявив Овчачек у Twitter.

У першій половині травня Мілош Земан схвалив 103 заяви про бажання вступити до української армії. Але з того часу він відхилив низку аналогічних запитів. 

Наприкінці місяця він відхилив заяви 11 претендентів, тому що, на думку міністерства оборони, вони були професійними військовими та членами активного резерву, які необхідні для забезпечення оборони Чехії.

Президент також підтримав думку МВС на початку червня, коли відхилив 80 заяв - деякі заявники відбували покарання у вигляді позбавлення волі або перебували під вартою.

Нгадаємо: Чехія має намір надати Україні до понад 30 мільйонів доларів військової допомоги

Читайте на ГК:«Я вбив його, тому що хотів потрапити у в’язницю»: українця засудили на 17,5 років тюрми в Празі
Читайте на ГК:Катастрофа усього людства: оприлюднили страшні й маловідомі факти про Голокост
Читайте на ГК:Між собою розмовляли російською: двох жінок прийняли за українок та висадили з автобусу (ВІДЕО)