1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Без кордонів

Угорщина та Україна обговорили важливі питання експорту укаїнських культур

07.06.2022 15:15 Без кордонів 0

Сьогодні вранці Посол України в Угорщині Любов Непоп та міністр аграрної політики Угорщини Іштван Нодь обговорили низку важливих питань, які стосуються економіки країн.

Угорщина та Україна обговорили важливі питання експорту укаїнських культур

Між сторонами вирішувались питання можливості уряду Угорщини сприяти експорту українських культур, особливо зернових, у світ.

Також обговорювалася найбільша гуманітарна операція в історії Угорщини, якою вони якомога швидше надали відчутну допомогу переселенцям України.

Про це пише депутат Закарпатської обласної ради József Barta.

Опублікувала повідомлення про зустріч Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп:

- Окремо подякувала за допомогу, що надається Угорщиною для підтримки України, яка вже 103 дні протистоїть повномасштабній російській агресії.

У цьому контексті поінформувала про актуальну ситуацію на фронті, приділила увагу ключовим напрямкам, за якими Україна потребує подальшої підтримки міжнародного співтовариства загалом і Угорщини зокрема, а також окрему увагу приділила діям росії, спрямованим на створення продовольчої кризи в світі. В цьому контексті наголосила, що росія намагається використовувати продовольство як зброю, шантажуючи світ і вимагаючи зняття з неї санкцій, пропонуючи заздалегідь неприйнятні з безпекової точки зору варіанти вивезення українського зерна, а також крадучи наше зерно і далі намагаючись його продати на світових ринках. Окремо наголосила на ракетному ударі рф по другому за величиною зерновому терміналу України в Миколаєві, внаслідок якого було зруйноване зерносховище. Підкреслила, що такі дії росії є цілком свідомими і спрямовані на створення світової продовольчої кризи, наслідком якої можуть стати і подальші політичні потрясіння, і нові хвилі міграції.Міністр Ішван Надь висловив солідарність Угорщини з Україною, - написала пані Посол.

Нагадаємо, що раніше міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив про готовність Будапешта допомогти Україні у вирішення ситуації з експортом заблокованого зерна. Попри те, що вплив російсько-української війни в Угорщині відчувається в зростанні цін, Угорщина намагається допомогти Україні.

Найсвіжіші новини: