1. Новини Закарпаття
  2. >

Платний проїзд та переселення: що змінюється для українців за кордоном

03.06.2022 18:35 Без кордонів

З червня деякі країни Євросоюзу скасують безплатний проїзд у громадському транспорті для українців, які приїхали через війну по тимчасовий прихисток.

З червня деякі країни Євросоюзу скасують безплатний проїзд у громадському транспорті для українців, які приїхали через війну по тимчасовий прихисток.

Також влада починає обмежувати прийом українців або переселяти їх в інше тимчасове житло. Які країни вводять обмеження і чому – пояснює Суспільне.

Болгарія

31 травня українців, які поїхали до Болгарії, і жили за програмою тимчасового розміщення в готелях, переселять до буферних центрів в Сарафово та Єлхово, повідомила віцепрем'єр-міністерка Болгарії Калина Константинова. Там вони житимуть, доки влада країни збиратиме дані про те, скільком людям дійсно потрібна допомога та притулок, а хто "знає, що повернеться в Україну, але до останнього сидітиме на пляжі". Константинова нагадала, що від початку було оголошено, що захід з готелями є тимчасовим.

"Лише після того, як ми зрозуміємо точну кількість людей, яким потрібно надати притулок у довгостроковій перспективі, ми продовжимо це робити", — додала віцепрем'єр-міністерка.

Німеччина

З середини травня ФРН запровадила обмеження щодо прийому біженців з України. Це пов'язано з тим, що деякі федеральні землі вже переповнені й вичерпали житлові та соціальні ресурси для допомоги. Зокрема, станом на кінець травня біженців вже не приймала Баварія, Мекленбург-Передня Померанія, Саксонія, Саксонія-Ангальт, Гамбург, Бранденбург, Гессен.

"Біженців, які прибувають до цих земель, перенаправляють за іншими напрямками. Людям показують, які федеральні землі ще відкриті та пропонують обрати куди їхати далі", — розповіла Суспільному працівниця міграційної служби в Мюнхені.

Також Німеччина з 1 червня скасовує безкоштовний проїзд для українців у регіональних потягах та в міському транспорті. Право безоплатно дістатися першого місця свого перебування залишається для тих, хто в’їжджає в країну.

Утім, українці матимуть можливість на рівні з громадянами Німеччини скористатися новим проїзним за 9 євро, який запроваджують в усій країні з 1 червня на три літніх місяці задля популяризації громадського транспорту.

Крім того, біженці з України з 1 червня перейдуть на піклування з відомств соціального захисту в центри зайнятості (Jobcenter), які відтепер будуть опікуватися адаптацією і працевлаштуванням українців. Як пояснюєФедеральна агенція з працевлаштування, це означає, що українці отримуватимуть соціальну допомогу, яку отримують німецькі безробітні. Базова ставка допомоги для дорослого становить 449 євро.

Чехія

В Празі з 15 червня закривають центр реєстрації українських біженців у районі Височани на невизначений термін. Про це рішення повідомив мер чеської столиці Зденек Гржиб.

За його словами місто вичерпало свої ресурси щодо надавання допомоги українцям, зокрема мова йде про житло та навантаження на медицину та освіту. За словами мера Праги, в місто приїхали в чотири рази більше українців, ніж в інші регіони країни.

Найбільшою проблемою він вважає, ситуацію з біженцями ромської національності з України, які вимушені жити на вокзалі. Для них збудували два наметові містечка, проте це незначно полегшило ситуацію.

Градоначальник кілька разів звертався до уряду Чехії з проханням розробити програму перерозподілу біженців, проте влада досі не вигадала ефективний інструмент, аби люди добровільно обирали для проживання інші регіони країни. Після закриття центру у Празі українських громадян будуть перенаправляти до інших регіонів, де є вільні місця.

Крім того, в Празі скасовують безкоштовний проїзд для українців. Згідно з повідомленням Празького інтегрованого транспорту (Pražská integrovaná doprava), з 12 червня (раніше це планували зробили з 1 червня) громадський транспорт Праги та Середньочеського краю буде платним для біженців із України.

Польща

Країна, яка прийняла найбільше Українців – понад 3 мільйони – з червня змінює правила видачі безплатних квитків на потяги.

З 1 червня пасажири з України матимуть можливість безкоштовного проїзду лише на маршрутах з та до таких міст: Хелм, Дорогуськ, Люблін, Грубешів, Перемишль, Загуж, Ярослав та Жешув.

Інші правила безоплатного користування залізницею Польщі для українців залишаються незмінними. Як і раніше, ті українці, які перетнули кордон з 24 лютого, можуть безкоштовно їздити в поїздах 2-го класу TLK та IC. Безоплатні квитки видають в касі при пред’явленні українського закордонного паспорту, або квитка "Укрзалізниці", або за номером PESEL разом з будь-яким іншим документом, який посвідчує особу.

Швейцарія

З 1 червня закінчився термін рішення про безкоштовний проїзд в громадському транспорті в Швейцарії. Влада країни ввела його 21 березня з терміном дії до 31 травня і вирішила не подовжувати. Проте це не означає, що повне скасування безоплатного проїзду. Як повідомляє організація громадського транспорту країни Alliance SwissPass, українці, що в’їхали до Швейцарії у пошуках притулку можуть звернутись до соціальних органів або муніципальної влади по безоплатні проїзні квитки.

Влада країни залишила можливість для українців, які змушені рятуватись за кордоном від повномасштабного російського вторгнення, безкоштовно в’їхати в країну або транзитом проїхати через Швейцарію.

Нагадаємо, Бойові трофеї та уламки ракет: у Львові на благодійному аукціоні зібрали понад 205 тисяч для ЗСУ (ФОТО)

Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Читайте на ГК:Місце оповите легендами: величезні хвилі-вбивці не дають спокою вченим та мореплавцям
Читайте на ГК:"Така молода, а їй у могилу хочеться": відомо, чому 28-річна жінка хоче покінчити життя самогубством
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська