1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Сотні закарпатських школярів-католиків візьмуть участь у паломництві до Дня національної єдності Угорщини

31.05.2022 18:03 Без кордонів

До Дня національної єдності в Угорщині для школярів Карпатського басейну організовують низку заходів.

До Дня національної єдності в Угорщині для школярів Карпатського басейну організовують низку заходів.

Кілька тисяч школярів з усього Карпатського басейну візьмуть участь у змістовних заходах, які організовує ГО «Асоціація Ракоці» до Дня національної єдності, яке відзначають в Угорщині 4 червня, та дня Святої трійці, повідомило karpat.in з посиланням на MTI.

У рамках спеціальної програми організації понад 3 тисячі учнів із 71 середньої школи Карпатського басейну відвідають іншу школу, перетнувши щонайменше один кордон.

2 червня триста школярів Карпатського басейну вирушать спецпотягом на прощу в Чікшомйо (повіт Гарґіта, Румунія). Паломники представлятимуть об’єднання католицьких середніх шкіл Асоціації. Кілька сотень закарпатських паломників за підтримки громадської організації також вирушать на прощу спецпотягом 3 червня.

Із нагоди відзначення Дня національної єдності в Угорщині 4 червня кількасот школярів зі Словаччини та Угорщини зустрінуться на площі Кошута в Будапешті та долучаться до спеціального уроку історії, який організовує адміністрація Парламенту, в рамках якого відвідають Меморіал Національної Єдності.

Центральний захід «Асоціації Ракоці» відбудеться 4 червня на базі громадської організації в м. Шаторалйауйгей за участі тисячі школярів з усього Карпатського басейну.

Нагадаємо, Жолт Неймет, голова комітету із закордонних справ парламенту Угорщини, закликав кожного співвітчизника не лише забезпечити їжею та житлом біженців з України, … але й спробувати пізнати їхню культуру, їхнє повсякденне життя, їхнє мислення про власну націю та світ. 

Також завтра на дітей в Мукачеві очікує свято (ПРОГРАМА) 

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська