1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Кішварді українські переселенці почали вивчати угорську

23.05.2022 14:08 Без кордонів

В угорському місті Кішварда стартував проект Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА щодо безкоштовного навчанню угорської мови як іноземної для українських та українсько-угорських переселенців.

Зокрема, організовано різні форми навчання за програмою «Вчимо угорську разом», за сприяння ТОВ «Угорська дипломатична академія» та Державного секретаріату, відповідального за програму «Stipendium Hungaricum».

Навчання відбуватиметься в різних групах, як онлайн, так і у формі відвідування, у групах різних рівнів (початківців та середніх), двічі на тиждень протягом одного року.

Підручники, необхідні для навчання, надаються студентам безкоштовно. Їх особисто отримали в Будапешті від Угорської дипломатичної академії мер міста Кішварда, член-засновник ЄОТС ТИСА Тібор Лелесі та директор ЄОТС ТИСА Андреа Сабоне Цап.

Учасники курсів розпочали тренінг у замку «Bagolyvár» в Кішварді у кількох групах. Технічне обладнання, координацію та організацію тренінгу здійснює ЄОТС ТИСА, за сприяння «Kárpátalja Ház» (Дім Закарпаття) та Культурного товариства збереження традицій «Варда».

Пресслужба Закарпатської облради

Нагадаємо, Угорщина була однією із перших країн, які від початку війни стабільно відправляють в Україну гуманітарні вантажі. Також країна приймала українців, які були вимушені тікати від війни в Україні.  Після того, як до сусідньої країни поїхало чимало біженців з України, в Угорщині почали всіляко підтримувати українців, як безкоштовним проїздом у громадському транспорті так і влаштувавши навчання для діток з України. І не просто дати дітям можливість продовжити навчання, а на рідній українській мові.

Читайте на ГК:Чому Угорщина так відверто підтримує вступ України в ЄС: озвучена основна причина
Читайте на ГК:Є два логістичні вузли залізницею: Угорщина показала, як експортувати зерно з України
Читайте на ГК:"Подякував за підтримку": відомо, про що домовився Зеленський із Орбаном під час переговорів
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська