1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)

735 Суспільство Угорщина

В Угорщині розпочалися протести після того, як опозиціонер Петер Мадяр опублікував аудіозапис про хабарництво команди прем'єра Угорщини Віктора Віктора Орбана.

Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)

Ввечері 26 березня в угорському Будапешті зібрались кілька тисяч людей, вимагаючи відставки головного прокурора і прем'єр-міністра країни Віктора Орбана на тлі повідомлень про корупцію.

Тисячі людей вийшли на вулиці Будапешта з вимогою відставки Орбана.

Про це повідомляє агентство Reuters

Протест спричинила публікація записів, відповідно до яких соратники Орбана намагалися вилучити матеріали зі справи про корупцію колишнього державного секретаря міністерства юстиції Пала Вольнера. 

Як зазначається, протестувальники пройшли маршем від будівлі генеральної прокуратури до парламенту, вигукуючи «Відставка, відставка». Багато з них несли факели. Перед людьми виступив Петер Мадяр – колишній чоловік ексміністерки юстиції Угорщини Юдіт Варги, який і опублікував аудіозапис.

«Ми не дозволимо їм зам’яти найбільший юридичний і політичний скандал за останні тридцять років», — виголосив Мадяр.

Він підтвердив наміри створити власну партію, аби кинути виклик Орбану на прийдешніх місцевих виборах і виборах до Європарламенту в червні.

«Угорці дякують вам... за те, що ви прийшли сьогодні тисячами... щоб сказати владі, що з нас досить», – сказав Мадяр.

Як відомо, на опублікованому Мадяром аудіозаписі чути, як Варга детально розповідала про спробу помічників глави кабінету Віктора Орбана вилучити певні фрагменти з документів у справі про хабарництво.

Нагадаємо, нещодавно Орбан написав путіну листа, привітавши з переобранням та згадавши про війну. 

Так, Віктор Орбан вирішив відправити листа, в якому привітав володимира путіна з так званим переобранням на пост президента рф.

У листі він висловив радість, що співпраця Угорщини та росії ґрунтується на взаємній повазі, що «дозволяє обговорювати важливі питання навіть у нинішній, дуже складній геополітичній ситуації». 

«Угорщина стоїть на боці миру і країна переконана, що підтримка діалогу є основною умовою для якнайшвидшого встановлення миру», – заявив прем'єр Угорщини.

Читайте також: "Святкові" черги на кордонах: українці розпочинають масово з'їжджатися додому на Великдень

Читайте також: