1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорщина та Польща закликають ЄС надати доступні кошти з Фонду реконструкції - Новак

18.05.2022 18:35 Без кордонів

Угорщина та Польща закликають Європейську комісію вжити заходів для забезпечення того, щоб дві країни могли отримати виділення, на які вони мають право з Фонду реконструкції ЄС.

Угорщина та Польща закликають Європейську комісію вжити заходів для забезпечення того, щоб дві країни могли отримати виділення, на які вони мають право з Фонду реконструкції ЄС.

Угорщина та Польща закликають Європейську комісію вжити заходів для забезпечення того, щоб дві країни могли отримати виділення, на які вони мають право з Фонду реконструкції ЄС, заявила у вівторок президент Каталін Новак після зустрічі зі своїм польським колегою Анджеєм Дудою у Варшаві, пише Hungary Today.

«Це у фундаментальних інтересах Угорщини полягає в тому, щоб країна підвищила свій суверенітет і незалежність від Росії також з точки зору постачання енергоносіїв, але для цього потрібен доступ до ресурсів», – сказала вона на спільній прес-конференції з Дудою.

Новак відзначила залежність Угорщини від російської енергетики, сказавши, що саме тому «ми перебуваємо у складнішій ситуації, ніж більшість інших країн-членів ЄС». Вона сказала, що Угорщина, однак, проголосувала за п’ять попередніх пакетів санкцій ЄС проти Росії, і висловила подяку Дуді, додавши, що вона буде вдячна за його допомогу, щоб Угорщина представляла її інтереси у зв’язку з запропонованим ЄС шостим пакетом санкцій.

Новак сказав, що призначення Польщі місцем її першого міжнародного візиту в якості нового президента Угорщини було насамперед не дипломатичним кроком, а «очевидним вибором, що є результатом нашої тисячолітньої дружби та того факту, що поляки та угорці все ще стоять поруч із кожним інші з точки зору їхніх цінностей».

«Ми обоє стоїмо на однакових позиціях, для нас важливі християнські переконання, віра, захист традиційних сімей та національних інтересів», – сказала вона.

Нагадаємо, Єврокомісія офіційно запропонувала створити механізм для відбудови України

Читайте на ГК:"ЄС має працювати над іншою тактикою": Уряд Угорщини закликав не вводити нові санкції проти Росії
Читайте на ГК:Чому Угорщина так відверто підтримує вступ України в ЄС: озвучена основна причина
Читайте на ГК:Є два логістичні вузли залізницею: Угорщина показала, як експортувати зерно з України
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська