1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

У Будапешті відбулася мирна акція на підтримку України: Закарпатець розповів що там відбувалося (ФОТО)

01.05.2022 20:49 Без кордонів

У мирній проукраїнській акції приймали участь українці та угорці.

У мирній проукраїнській акції приймали участь українці та угорці.

30 квітня у Будапешті відбувся мітинг на підтримку України. Участь у заході взяли як українці, так і угорці. Одним з учасників мітингу був закарпатець Андрій Слохіняк, який три роки працює у Будапешті. Він розповів Суспільному Закарпаття, як відбувався захід, та чи завадила його проведенню проросійська акція неподалік.

"Це вже 14-та проукраїнська акція у Будапешті. Але такого масштабу вона вперше", — розповідає закарпатець Андрій Слохіняк. На мітингу 30 квітня він був одним із учасників ходи у столиці Угорщини. — "Це була відповідь тому проросійському "шабашу", який відбувався на площі Свободи біля пам’ятника радянським воїнам визволителям. В них була, як вони кажуть, акція солідарності з Росією: проти "західного імперіалізму", за те, щоб повернули російських спортсменів, за те, щоб не дискримінували росіян, і тому подібне".

За даними угорської поліції, участь у проукраїнському мітингу взяли понад 800 людей. Про це повідомили на сайті Infopost. Проросійську акцію відвідали до 200 учасників.

На проукраїнську акцію учасники приходили з українською та угорською символіками, транспарантами та стягом довжиною кілька десятків метрів, який розгорнули перед базилікою святого Іштвана.

Андрій Слохіняк теж взяв свій власний стяг та один із плакатів.

"Насамперед взяв з собою на акцію прапор України, по-друге — я взяв один із плакатів, який учасники готували до початку. Він робить відсилання до минулого про те, що німецький нацизм і російський нацизм — це одне і те саме", — каже Андрій.

Починали проукраїнську ходу на одній із центральних площ Будапешта.

"Збиралися ми на площі Деака Ференца, це напевно найулюбленіше місце де збирається вся молодь. Збиралися біля оглядового колеса. Там сходяться три лінії Будапештського метро. Ми зазвичай проводили акції біля російського посольства. Одного разу проводили акцію біля меморіалу на березі річки Дунай, і один раз біля білоруського посольства", — розповідає закарпатець.

За його словами, в проукраїнській акції брали участь і угорці.

"Було багато угорців. Серед них відома угорська акторка Кріста Салаї, виступ якої розчулив угорців, тому що я бачив їхні сльози. Під час ходи ми співали дуже багато — і гімн України, і "Ой у лузі червона калина…", були гасла "Слава Україні!", "Русскій воєнний корабль іді…". Були і скандування від угорців: "Росіяни додому!", "Ми разом!", — пригадує Андрій.

Він каже, що про акцію 30 квітня вперше після 24 лютого заговорили всі угорські ЗМІ. А сама акція пройшла спокійно.

"Нам допомагала угорська поліція. Думали що будуть провокації, бо люди знали, що там, десь поруч, буде проросійський мітинг, але учасники проукраїнської акції послухали організаторів, і провели її злагоджено, культурно і спокійно. Ми проходили біля проросійської акції на відстані однієї вулиці, одне від одного. Але нас було набагато більше", — розповів Андрій Слохіняк.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці в Будапешті збираються на мирну ходу підтримки співвітчизників

Читайте на ГК:Контрабандний вантаж під дипломатичним “соусом”: угорські митники знайшли баули з цигарками в автомобілі з України (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська