1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

“З України приїхали 102 тисячі людей”: Чехія просить ЕС про допомогу з розміщенням біженців з України

288

Речниця рятувальної служби Павла Якубкова розповіла, що держава майже вичерпала свої спроможності повноцінно приймати біженців.

“З України приїхали 102 тисячі людей”: Чехія просить ЕС про допомогу з розміщенням біженців з України

Чехія просить активувати механізм цивільного захисту ЄС та допомогти країні з поселенням тисяч людей, що виїхали з України через війну.

Як пише "Європейська правда", про це повідомляє IDNES.

"Ми намагаємося знаходити усім житло, але скоро зможемо пропонувати тільки мінімальні умови з мінімальними зручностями", - зазначила Павла Якубкова.

За її словами, ще є спортзали та складські приміщення, що важко назвати комфортними житловими умовами, але коли вичерпаються і ці можливості, доведеться встановлювати наметові містечка. 

Чехія просить надати їй через механізм ЄС модульні будинки для розміщення людей. В країні є вже сім таких комплектів, у кожному можна буде розмістити 150 осіб. Чехія сподівається отримати ще 25, що дасть змогу поселити 2000 людей. 

"Ми намагаємося допомагати українцям чим можемо, але наша спроможність приймати людей фактично вичерпалась, ми більше не можемо бути країною призначення. І просимо, щоб біженців приймали також в інших країнах", - сказала Якубкова. 

За її словами, за час повномасштабної війни з України до Чехії приїхали 102 тисячі людей і уряд припускає, що найближчим часом приїдуть ще стільки ж. З них 30% осіли у Празі, 12% - у Південній Моравії, близько 10% - у Центральній Богемії. 

Нагадаємо: В Чехії Уряд схвалив працевлаштування біженців з України без дозволу на роботу.

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber