1. Новини Закарпаття
  2. >

На Закарпаття прибуває друга хвиля вимушених переселенців

07.03.2022 12:28 Без кордонів ВАЖЛИВО

На Закарпаття прибуває друга хвиля вимушених переселенців, людей просять реєструватися, аби вони змогли отримати роботу та соціальні виплати.

На Закарпаття прибуває друга хвиля вимушених переселенців, людей просять реєструватися, аби вони змогли отримати роботу та соціальні виплати.

Про це на брифінгу в Закарпатській ОВА повідомив голова військової адміністрації Віктор Микита, передає Укрінформ.

"Ми розуміємо, що зараз в область прибуває друга хвиля вимушених переселенців із зон, де йдуть воєнні дії. Готуємось до прибуття великої кількості людей в область", - сказав він.

Микита зазначив, що в Ужгороді вчора розпочав працювати офіс представництва ООН з питань біженців.

Він повідомив, що зараз постає питання для місцевої влади стосовно допомоги переселенцям, на нараді з головами громад піднімалося питання фінансування цих громадян, а також залучення їх до роботи в гуманітарних хабах та штабах, яку зараз виконують волонтери.

"Розглядаємо питання щодо виділення коштів із місцевих бюджетів для переселенців, просимо людей, що приїжджають в область, реєструватися, вказати свої професійні навички, якими вони володіють, аби у нас створилася певна база фахівців", - сказав Микита.

Він зазначив, що в області також розглядають проведення соціальних виплат для вимушених переселенців.

"Є категорія забезпечених людей, які приїхали в область, а є такі, хто схопили дітей і все. В першу чергу фінансуватимемо багатодітні сім'ї, щоб вони могли хоча б заплатити за житло. Тому важливо, аби ці громадяни звернулися до органів самоврядування в ТГ та зареєструвалися. Ми будемо розуміти, яку кількість людей треба дотувати коштами", - наголосив голова ОВА.

Як повідомлялось, під час першої хвилі біженців область розмістила понад 60 тисяч осіб. Загалом із початку війни через кордони Закарпаття до ЄС виїхало понад 300 тисяч громадян України.

Нагадаємо, Більшість українців стоять у чергах до Польщі, поки кордони в Угорщину й Словаччину майже вільні.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська