1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

МЗС відреагувало на газовий контракт Угорщини і РФ

27.09.2021 16:56 Без кордонів

Це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, вважають у Києві.

Це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, вважають у Києві.

Україна здивована і розчарована рішенням Угорщини підписати новий довгостроковий контракт із російським концерном Газпромом на поставку газу в обхід української території. Про це йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій у понеділок, 27 вересня. 

"Вважаємо це виключно політичним, економічно необґрунтованим рішенням, прийнятим на догоду Кремля і на шкоду національним інтересам України та українсько-угорським відносинам, не відповідає принципам Договору про основи добросусідства та співробітництва між Україною і Угорською Республікою від 6 грудня 1991 року", - говориться в заяві. 

У МЗС підкреслюють, що Угорщині і надалі вигідніше отримувати газ транзитом через розгалужену газотранспортну систему України, яка дозволяє найкоротшим шляхом безперебійно постачати газ до країн Європи. 

"З жалем відзначаємо, що це рішення завдає шкоди позитивним результатам і тенденціям у двосторонніх українсько-угорських відносинах, для досягнення яких докладено багато зусиль і енергії особисто міністрами закордонних справ України та Угорщини Дмитром Кулебою і Петером Сіярто", - йдеться в заяві. 

У МЗС нагадали, що 29-30 вересня в Будапешті мало відбутися п'яте засідання Спільної міжурядової українсько-угорської комісії з питань економічного співробітництва під співголовуванням глав МЗС двох країн. Українська сторона ретельно готувалася до нього, небезпідставно розраховуючи, що цей захід стане черговим позитивним кроком у двосторонніх відносинах. 

"Сьогодні МЗС України ініціювало перенесення засідання Комісії на більш пізній термін, оскільки угорсько-російська газова угода матиме істотний вплив на енергетичну безпеку України та Європи, створює нові обставини, які вимагають всебічного аналізу ризиків і загроз, а також узгоджених дій країн регіону, щоб мінімізувати його негативні наслідки", - вказали у прес-службі. 

Україна також звернеться до Єврокомісії з надання оцінки відповідності нової угорсько-російської газової угоди з європейським законодавством у сфері енергетики. 

Нагадаємо, в кінці серпня повідомлялося, що Угорщина і Росія досягли нової угоди про постачання газу, яка набуде чинності з 1 жовтня 2021 року. Вона розрахована на 15 років з можливістю зміни обсягів закупівлі газу через 10 років. Газпром щорічно поставлятиме 4,5 млрд кубометрів газу в Угорщину через Сербію і Австрію. Контракт мають підписати 27 вересня в Будапешті.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська