1. Новини Закарпаття
  2. >

Прем'єр Чехії заявив, що ЄС "змушує" почати переговори про купівлю "Спутника V"

03.04.2021 22:23 Без кордонів

Прем'єр-міністр Чехії Андрей Бабіш заявив, що Євросоюз не може забезпечити Чехію вакцинами проти COVID-19, що "побічно змушує" владу країни почати переговори з Росією про покупку препарату "Спутник V" до його реєстрації в ЄС.

Слова Бабіша наводить видання Seznam Zpravy, повідомляє "Європейська правда".

"Я не здивований, що канцлер Австрії Себастіан Курц каже, що він купить мільйон доз "Спутника V", а словаки вже купили 2 млн доз вакцини. Ми, навпаки, сказали, що хочемо, головним чином, вакцини, які вже схвалені (регулятором ЄС - ЄП.).

Але зараз ми опинилися в ситуації, де, з одного боку, йдеться про солідарність, але коли доходить мова до того, щоб почати піклуватися, то це не працює", - сказав Бабіш.

На пряме запитання, чи може поточна ситуація наблизити уряд до реальних переговорів про замовлення російської вакцини без схвалення регулятора ЄС EMA, прем'єр-міністр відповів: "Непрямо нас змушують це робити".

Нагадаємо, нещодавно австрійський канцлер скаржився представникам інших країн, зокрема прем'єр-міністру Чехії Андрею Бабішу, на нерівномірний розподіл вакцин серед 27 держав-членів. 

Тиждень тому саміт ЄС доручив послам ЄС домовитись про розподіл додаткових 10 мільйонів доз вакцин від Pfizer, щоб прогалини в окремих країнах могли бути заповнені.

Спочатку португальське головування в ЄС пропонувало три мільйони цих доз зарезервувати для шести найбільш потребуючих країн, а саме Болгарії, Хорватії, Естонії, Латвії, Словаччини та Чехії. Решту сім мільйонів мали розподілити, як зазвичай, пропорційно до населення, серед усіх 27 членів ЄС.

Однак Празі, Відню та Любляні це не сподобалось, і тому вони відмовились приєднуватися до запланованого механізму допомоги найбільш потребуючим країнам. Таким чином, Чехія не потрапила до групи країн, які отримають додаткові дози.

Курц виступив проти підходу ЄС, згідно з яким виникла незрозуміла відсутність солідарності з Чехією, яка щодня стикається з безпрецедентною кількістю заражених та померлих.

Бабіш також назвав незрозумілим оголошений компроміс, згідно з яким остаточне рішення було створене під впливом великих держав і не є солідарним чи збалансованим.

Результат переговорів деякі оглядачі кваліфікували як провал Бабіша, наприклад, за даними видання  Politico, Чеська Республіка втратила близько 140 000 доз.

Читайте на ГК:Вчителька кинула роботу і розбагатіла на відвертих фото (ФОТО)
Читайте на ГК:SpaceX Ілона Маска відправила в космос перших туристів (ВІДЕО)
Читайте на ГК:"Єднання з природою": модель голяка прогулялася на природі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...