1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

До "Миротворця" додали угорського єврокомісара, котрий вимагав його закрити (ФОТО)

155 Без кордонів Угорщина

Окрім єврокомісара від Угорщини Олівера Варгеї, на сторінках ресурсу ще низка угорських топ-політиків та українських політиків угорського походження.

До "Миротворця" додали угорського єврокомісара, котрий вимагав його закрити (ФОТО)

Угорського політика додали на сторінку "Миротворця" вранці 16 лютого. Тепер його персональні дані знаходяться у вільному доступі.

Про це повідомляє угоське видання Index.

Серед обгрунтувань, закиди про відверте втручання у внутрішні справи України та підтримка сепаратизму на Закарпатті.

Раніше такими ж визнали і розмістили на "Миротворці" персональні дані про міністра закордонних справ угорщини Петера Сіярто, депутата Європарламенту від Угорщини за списком партії "Фідес" Андрею Бочкор, лідера угорської нацменшини Закарпаття та голову Товариства угорської культури Закарпаття "KMKSZ" Ласло Брензовича та інших.

Окрім того, сайт регулярно публікує дані про українців з подвійним громадянством. Зокрема, закарпатських власників угорських паспортів.

Передували появі даних про Олівера Варгеї на ресурсі, сварка на Раді асоціації ЄС-Україна, де він вимагав зазначити у спільній заяві про утиски угорської нацменшини на Закарпатті, в першу чергу в плані мовних та освітніх прав. А також вимоги єврокомісара закрити "Миротворець" і розпочати розслідування його діяльності.

В свою чергу, українска сторона на Раді звинуватила Олівера Варгеї у намаганнях зірвати домовленості між Україною та ЄС.

 

Сайт "Миротворець" - інтернет-ресурс неурядової організації Центр "Миротворець", що позиціонує свою діяльність як дослідження злочинів з ознаками загрози національній безпеці України та міжнародному порядку, на якому опублікована база про терористів та найманців.

У 2016 році, після скандалу із появою на сайті списку із 4680 журналістів, які отримували акредитацію у "владних структурах" ДНР та ЛНР, ресурс закрили. Але невдовзі він відновив свою роботу.

У різний час з вимогами закрити "Миротворець" виступали заступник глави Місії ООН з прав людини в Україні Бенджамін Моро, посли країн "Великої сімки", представник ЄС в Україні Ян Томбінський, уповноважений ОБСЄ по свободі преси Дуня Міятович, МЗС Росії, Держдеп США, Європарламент, ексомбудсмен України Валерія Лутковська, низка міжнародних журналістських організацій та українські політики і громадські діячі. Сайт продовжує працювати.

 

 

Читайте також: