
У понеділок під час переговорів у Гаазі міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто попросив нового Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кайрата Абдрахманова про те, щоб спеціальна моніторингова місія організації в Україні постійно перебувала на Закарпатті, оскільки в багатьох випадках там трапляються провокації, а Єврокомісію не цікавить допомога корінним нацменшинам, повідомило karpatalja.ma/Karpat.in.ua.
Після переговорів міністр заявив MTI, що минулого тижня в Брюсселі перед національними меншинами, що живуть в Європі просто “зачинили двері”.
“Європейська комісія чітко дала зрозуміти, що для Брюсселя підтримка нелегальних мігрантів є важливішою, ніж допомога корінним національним спільнотам у європейських країнах”, – заявив він, реагуючи на те, що минулої п’ятниці комітет оголосив: він не передбачає нового законодавства про Європейську громадянську ініціативу під назвою Minority SafePack.
Комітет обґрунтував своє рішення тим, що за роки з моменту первісної презентації у 2013 р. було вжито низку заходів для реалізації його пропозицій.
“Це ганьба та неприйнятне рішення з боку Європейської Комісії, саме тому для нас, угорців, важливо привертати увагу інших міжнародних організацій і просити про їх допомогу у випадках, коли права угорських нацменшин, які проживають за кордонами Угорщини, порушуються”, – сказав Петер Сійярто, за словами якого рішення Брюсселя ставить угорців Закарпаття, Трансільванії, Воєводини та Словаччини після людей, які прибули та нелегально іммігрували в Європу з різних континентів.
Міністр звернув увагу на той факт, що в багатьох випадках на Закарпатті відбуваються прояви жорстокості, які фізично загрожують угорцям та їхнім родинам.
Видно, що українські екстремісти не хочуть відступати, вони продовжують агресивно політизувати. Тому важливо, щоб міжнародні організації, зокрема Організація з безпеки та співробітництва в Європі, приділяли цьому питанню особливу увагу.
Тому Пітер Сійярто попросив нового Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кайрата Абдрахманова, призначеного на початку грудня минулого року, домогтися того, щоб спеціальна моніторингова місія організації в Україні служила не лише у східному, а й західному куточках України та встановила постійну присутність на Закарпатті.
Пітер Сійярто зазначив, що поїде до Києва наступного тижня, оскільки, за його словами, “канали зв’язку повинні залишатися відкритими”.
Глава відомства продовжує вірити, що систему відносин між двома країнами можна повернути до точки взаємної поваги, і вважає, що цю позицію особисто представляє й міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
“Я сподіваюся, що у відносинах між двома країнами буде досягнутий хоча б якийсь прогрес, на що, очевидно, найбільший вплив має те, як ми ставимось до нацменшин одна одної”, – зазначив інформаційному агентству Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини.
3
Читайте також:
- Вогонь забрав 400 душ: моторошна пожежа на Закарпатті трапилася після півночі
- Закарпаття: Від 3 до 10 тисяч гривень на день народження – хто отримає виплату у 2025 році
- Мобілізація по-новому: з 1 травня діють важливі нововведення для чоловіків
- В Україні вже забили на сполох: масштабна загроза очікує ряд регіонів
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36521 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31359 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154594 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22239 0 Суспільство

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або...
Президент США Дональд Трамп закликав Рос...
13.04.2025 00:38 62388 0 Влада

Закарпаття: Від 3 до 10 тисяч гривень на день наро...
На Закарпатті, зокрема в Мукачеві, запро...
23.04.2025 00:36 26885 0 Суспільство