У понеділок під час переговорів у Гаазі міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто попросив нового Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кайрата Абдрахманова про те, щоб спеціальна моніторингова місія організації в Україні постійно перебувала на Закарпатті, оскільки в багатьох випадках там трапляються провокації, а Єврокомісію не цікавить допомога корінним нацменшинам, повідомило karpatalja.ma/Karpat.in.ua.
Після переговорів міністр заявив MTI, що минулого тижня в Брюсселі перед національними меншинами, що живуть в Європі просто “зачинили двері”.
“Європейська комісія чітко дала зрозуміти, що для Брюсселя підтримка нелегальних мігрантів є важливішою, ніж допомога корінним національним спільнотам у європейських країнах”, – заявив він, реагуючи на те, що минулої п’ятниці комітет оголосив: він не передбачає нового законодавства про Європейську громадянську ініціативу під назвою Minority SafePack.
Комітет обґрунтував своє рішення тим, що за роки з моменту первісної презентації у 2013 р. було вжито низку заходів для реалізації його пропозицій.
“Це ганьба та неприйнятне рішення з боку Європейської Комісії, саме тому для нас, угорців, важливо привертати увагу інших міжнародних організацій і просити про їх допомогу у випадках, коли права угорських нацменшин, які проживають за кордонами Угорщини, порушуються”, – сказав Петер Сійярто, за словами якого рішення Брюсселя ставить угорців Закарпаття, Трансільванії, Воєводини та Словаччини після людей, які прибули та нелегально іммігрували в Європу з різних континентів.
Міністр звернув увагу на той факт, що в багатьох випадках на Закарпатті відбуваються прояви жорстокості, які фізично загрожують угорцям та їхнім родинам.
Видно, що українські екстремісти не хочуть відступати, вони продовжують агресивно політизувати. Тому важливо, щоб міжнародні організації, зокрема Організація з безпеки та співробітництва в Європі, приділяли цьому питанню особливу увагу.
Тому Пітер Сійярто попросив нового Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Кайрата Абдрахманова, призначеного на початку грудня минулого року, домогтися того, щоб спеціальна моніторингова місія організації в Україні служила не лише у східному, а й західному куточках України та встановила постійну присутність на Закарпатті.
Пітер Сійярто зазначив, що поїде до Києва наступного тижня, оскільки, за його словами, “канали зв’язку повинні залишатися відкритими”.
Глава відомства продовжує вірити, що систему відносин між двома країнами можна повернути до точки взаємної поваги, і вважає, що цю позицію особисто представляє й міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
“Я сподіваюся, що у відносинах між двома країнами буде досягнутий хоча б якийсь прогрес, на що, очевидно, найбільший вплив має те, як ми ставимось до нацменшин одна одної”, – зазначив інформаційному агентству Міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі Угорщини.
3
Читайте також:
- Стане першим на Закарпатті: розпочато будівництво заводу лікарських препаратів (ВІДЕО)
- "Другий хліб" - золото в Україні: як рятували врожай закарпатці від рекордної засухи?
- Свавілля ТЦК на Закарпатті: кількість порушень прав громадян зашкалює, - депутат (ФОТО)
- Метушня на одному із блокпостів Закарпаття: люди застрягли у транспортних засобах
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Тимчасовий збій у роботі митниці: на одному з КПП ...
Закарпатська митниця повідомила про можл...
13.08.2024 09:17 144 0 Без кордонів
Закарпатські митники конфіскували в чоловіка понад...
Митники вилучили незадекларовану валюту ...
13.08.2024 11:41 343 0 Без кордонів
Вже почалося: ДПСУ звернулася із важливим повідомл...
Польща розпочала ремонтні роботи в одном...
13.08.2024 13:54 362 0 Без кордонів
Шорти, шльопанці та штани-кікімори: прикордонники ...
Прикордонники Мукачівського загону затри...
13.08.2024 15:19 328 0 Без кордонів
"Знаходився у міжнародному розшуку": на кордоні з ...
Прикордонники на кордоні з Польщею затри...
15.08.2024 11:01 162 0 Без кордонів
На Закарпатті знайшли небезпечний "сюрприз" у потя...
Прикордонники на пункті пропуску «Чоп (С...
15.08.2024 12:53 392 0 Без кордонів