1. Новини Закарпаття
  2. >

"Цвях з розп'яття Христа": Чеські археологи заявили про важливу знахідку (ФОТО)

23.12.2020 20:33 Без кордонів ВАЖЛИВО

До сих пір навколо цвяхів з розп'яття Христа ходить безліч легенд, можливо, знахідка чеських археологів допоможе відкрити одну з найдавніших таємниць.

До сих пір навколо цвяхів з розп'яття Христа ходить безліч легенд, можливо, знахідка чеських археологів допоможе відкрити одну з найдавніших таємниць.

Експедиція в древній монастир Святого Іллі на півдні Чехії обернулася дивним відкриттям. Археологи виявили замурований коридор, який вів до таємній кімнаті. У ній вчені знайшли останки тварини, людини і таємничу скриньку, пише чеське видання ЧН.

Шкатулка була створена між 260 і 416 роками нашої ери. На її кришці перебувала пластинка з вигравіруваними літерами IR (Iesus Rex або «Цар Ісус»). Археологи відзначають, що так в Середньовіччі позначали реліквії, пов'язані з земним життям Христа. Відкривши скриньку, вчені виявили цвях із зігнутим золотим хрестом.

Пластина Iesus Rex

Монастир Святого Іллі був побудований в 1187 році і був захоплений гуситами в 1420 році. Археологи вважають, що таємна скарбниця була створена для приховування рідкісних артефактів від набігів військ.

На жаль, на даний момент учені не можуть підтвердити справжність своєї знахідки на 100%, оскільки гусити знищили архів монастиря, і у археологів немає ніякої інформації про те, що така реліквія могла бути тут. У наступному році дослідники вже запланували провести ряд експертиз.

Однак попередні дані вуглецевого аналізу дають надію археологам, так як виявилося, що знайдені артефакти виготовлені раніше IV століття, тобто до того, як в Європі почалося масове виробництво релігійних підробок.

Нагадаємо, "Церква святого Михаїла XVII ст.": історія дерев’яної церкви, яка згоріла в Чехії.

Читайте на ГК:Xiaomi представила розумний будинок на колесах
Читайте на ГК:YouTube бориться з дизлайк-атаками
Читайте на ГК:Чи є секс на МКС та інші історії про фізіологію в космосі
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...