1. Новини Закарпаття
  2. >

Вісім країн підписали угоду про видобуток ресурсів на Місяці

15.10.2020 13:17 Без кордонів

Документ про освоєння супутника Землі був підписаний у рамках Міжнародного конгресу астронавтів. Крім спільних наукових досліджень, він передбачає видобуток корисних копалин.

Документ про освоєння супутника Землі був підписаний у рамках Міжнародного конгресу астронавтів. Крім спільних наукових досліджень, він передбачає видобуток корисних копалин.

Вісім країн - США, Великобританія, Італія, Канада, Австралія, Японія, Об'єднані Арабські Емірати і Люксембург - уклали міжнародну угоду про освоєння Місяця. Вона також передбачає видобуток корисних копалин з поверхні супутника Землі, повідомляє NASA

Церемонія підписання пройшла онлайн в рамках Міжнародного конгресу астронавтів. Документ про освоєння Місяця назвали Угодами Артеміди - на честь американської місячної програми Artemis. Угоди Artemis встановлюють практичний набір принципів, якими буде керуватися співробітництво в галузі дослідження космосу між країнами, які беруть участь в планах Агентства з дослідження Місяця 21-го століття. 

"Артеміда стане найширшою і найрізноманітнішою міжнародною програмою дослідження космосу людиною в історії, а Угоди Артеміди стануть засобом створення цієї унікальної глобальної коаліції, - сказав адміністратор NASA Джим Бріденстайн. - Сьогоднішнім підписанням ми об'єднуємося з нашими партнерами для дослідження Місяця і встановлюємо життєво важливі принципи, які створять безпечне, мирне і процвітаюче майбутнє в космосі для всього людства". 

Тепер можна буде створити бази з видобутку корисних копалин і так звані зони безпеки навколо них, щоб не допустити конфліктів з іншими країнами.

Читайте на ГК:Американська спортсменка порадувала фанатів відвертими знімками (ФОТО)
Читайте на ГК:В Чехії вперше від початку лютого кількість випадків Covid-19 знизилося до меньше ніж 10 тисяч
Читайте на ГК:Xiaomi представила розумний будинок на колесах
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
загрузка...