1. Новини Закарпаття
  2. >

Раді знову пропонують пільгове розмитнення "єврономерів": хто отримає пільги

24.06.2020 16:20 Без кордонів ВАЖЛИВО

"Єврономерам" вже давали пільговий період для розмитнення, але зареєстрували автомобілі тільки третина власників.

У Верховній Раді зареєстровано три законопроекти, якими пропонується звільнити від сплати акцизного податку нові та вживані автомобілі з 1 січня 2021 року.

Авторами законопроектів є більш як 40 "слуг народу".

Згідно з пропозиціями, податкові преференції не поширюються на транспортні засоби стандарту Євро-2 (тобто вироблені до 1995 року) і походженням з країни-агресора.

Також передбачені пільги для власників автомобілів на єврономерах, які вже перебувають на території України: протягом 180 днів з дня набуття законами чинності вони зможуть розмитнити автомобілі без застосування штрафних санкцій, але за умови сплати всіх митних платежів та добровільної сплати 8,5 тис грн до держбюджету.

За оцінкою авторів законопроектів, станом на 1 травня 2020 року в Україні в режимі тимчасового ввезення або транзиту перебувають 750 тисяч "євроблях", в тому числі 500 тисяч - з порушенням термінів та умов цих режимів.

Також пропонується звільнити від сплати акцизу вже в 2020 році учасників та ветеранів АТО, які ввозять один легковий автомобіль (або вантажний повною масою до 3,5 тонни, або автобус чи причіп) для особистого користування.

Цю ж категорію громадян пропонується також звільнити від сплати ПДВ при ввезенні авто, але за умови, що вартість митних платежів не перевищить 43 розміри мінімальної зарплати (близько 200 тис грн), та транспортний засіб не вироблено країною-агресором.

Також пропонується з 1 січня 2021 року переглянути норми сплати і розміри транспортного збору.

Крім того, для старих авто, що не відповідають нормам Євро-4, пропонується ввести проведення техогляду протягом трьох місяців з моменту реєстрації і надалі не рідше одного разу на два роки.

Читайте на ГК:У Києві голий чоловік на дорозі отримав удар від водія (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:Дівчинка добірно матюкала батьків прямо в магазині (ВІДЕО 18+)
Читайте на ГК:До уваги закарпатців: замість бебі-боксу платитимуть гроші
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська