1. Новини Закарпаття
  2. >

Зібрано більше 1 млн підписів під петицією на захист нацменшин Європи

08.05.2020 19:36 Без кордонів ВАЖЛИВО Голос Карпат

Вчора добіг кінця період для підписання петиції щодо захисту європейських національних регіонів та нацменшин - Minority SafePack.

 Вчора добіг кінця період для підписання петиції щодо захисту європейських національних регіонів та нацменшин - Minority SafePack.

Що таке Minority SafePack? Це сукупність нормативно-правових актів ЄС, які забезпечать захист прав меншин, їхніх мов та культури, інформує minority-safepack.eu.

«Об'єднані в різноманітті» - гасло ЄС і основною ціллю цього пакту є заохочення ЄС дотриматися свого девізу та підвищити захист людей, які належать до національних та мовних меншин, та розвинути культурне та мовне розмаїття в Європі.

В минулому ЄС закривало очі на багато питань де порушувалися права нацменшин і вирішувати їх доводилося міжнародним організаціям. Мета цього пакту – щоб ЄС взяв на себе відповідальність та популяризував культурне та мовне різноманіття серед європейський країн.

The Minority SafePack Initiative включає в себе наступні пропозиції:

1. забезпечити фінансування для невеликих мовних спільнот
2. створення Центру Мовного Різноманіття (Language Diversity Centre)
3. захист прав нацменшин
4. створити закон, за яким нацменшини матимуть змогу на рідній мові читати та слухати новини, отримувати і надавати різноманітні послуги та інформацію.

Збір підписів розпочався 7 травня минулого року і тривав до вчорашнього дня. Для того, щоб у ЄС почали розгляд та вирішення цього питання знадобиться мільйон підписів щонайменше із семи держав-членів. Сума зібраних підписів вчора досягнула 1 128 385.

Впровадження нових законів дасть можливість нацменшинам отримувати фінансування безпосередньо з Європи для збереження та розвитку культурної спадщини.

Нагадаємо про Питання угорців Закарпаття. Комісар ЄС вважає, що українські закони повинні задовольняти вимоги нацменшин

Читайте на ГК:Війська західних країн можуть опинитися в Україні: заява ексспецпредставника США в Україні
Читайте на ГК:Google стане платним?: користувач повинен буде заплатити за пошуковик в деяких випадках
Читайте на ГК:Вчені відкопали рідкісне кумедне видовище: "пікатний" момент застряг у шматку бурштину (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська