1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії послаблюють карантин: прем'єр заявив, що чехи можуть повернутися до нормального життя вже 25 травня

23.04.2020 20:04 Без кордонів

Прем'єр-міністр Андрій Бабіш сказав, що не підтримуватиме продовження надзвичайного стану в Чехії, так як не бачить в цьому ніякого сенсу.

Прем'єр-міністр Андрій Бабіш сказав, що не підтримуватиме продовження надзвичайного стану в Чехії, так як не бачить в цьому ніякого сенсу.

Як пише видання Around Prague, у середу, 22 квітня, прем'єр-міністр Андрій Бабіш дав невелике інтерв'ю чеському телеканалу Nova. Глава уряду відповів на питання, які турбують жителів Чехії: коли закінчиться надзвичайний стан, коли відкриються всі магазини і коли життя в країні повернеться у звичне русло.

На самому початку прем'єр в черговий раз підкреслив, що не підтримуватиме продовження надзвичайного стану в Чехії, так як не бачить в цьому ніякого сенсу. Бабіш сказав, що «закінчення надзвичайного стану нічого не означає для звичайних громадян», додавши, що постарається переконати в цьому і міністра Яна Гамачека.

На запитання ведучої про те, чи буде після 30 квітня функціонувати кризовий штаб по боротьбі з розповсюдженням коронавирусной інфекції і чи залишиться міністр внутрішніх справ Ян Гамачек його лідером, однозначної відповіді не послідувало.

Ослаблення заходів

«Ми представили ясний план, згідно з яким останній етап запланований на 8 червня. Ми думаємо, що його можна зрушити на два тижні, таким чином, щоб останній етап, запланований 8 червня, став 25 травня », - сказав Бабіш.

Також політик заявив про намір відкрити всі магазини з площею до 2,5 тис. Кв. м вже 27 квітня. Це все можливо, але тільки при «подальшої високої відповідальності наших громадян» та підтримки даної пропозиції як з боку міністерства охорони здоров'я, так і епідеміологів, підкреслив Бабіш.

Глава уряду також заявив, що представлений план складається з п'яти етапів, але він дотримується думки, що його потрібно скоротити, щоб етапи, які залишися змістяться на 27 квітня, 11 і 25 травня відповідно.

Як довго жителі Чехії будуть ходити з масками? На це питання прем'єр-міністр не зміг відповісти.

«Це питання до епідеміологів», - сказав Бабіш.

Коли відкриються кордони?

«Я прошу вас бути терплячими», - каже Бабіш.

Прем'єр-міністр вважає, що це те питання, яке буде регулюватися не тільки в рамках Чехії, а всього Європейського союзу.

«Я нічого не хочу обіцяти», - підсумував Бабіш.

Нагадаємо, "Пом'якшення заходів поки не зміниться": в Чехії зростання числа хворих на коронавірус пов'язують з послабленням карантину на Великдень.

Читайте на ГК:Чеська компанія пообіцяла заплатити заробітчанам після того, як закарпатець Ярослав Чепа оголосив голодування
Читайте на ГК:Американська селебріті випустила свічку з запахом свого оргазму — це винос мозку (ФОТО)
Читайте на ГК:У світі рекордний приріст випадків коронавірусу
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська