1. Новини Закарпаття
  2. >

У Чехії закриють усі школи та заборонять масові заходи

10.03.2020 22:58 Без кордонів

Рада державної безпеки вжив екстрених заходів проти поширення коронавируса.

Рада державної безпеки вжив екстрених заходів проти поширення коронавируса.

У Чехії вводять радикальні міри безпеки:

  • Всі початкові, середні та професійні школи будуть закриті для учнів з середи;
  • З вівторка 18 годин заборонені всі заходи понад 100 осіб;
  • Спортивні матчі можна проводити тільки без глядачів;
  • У Чеській Республіці 40 випадків коронавирусной інфекції; 

Заборона діє з 6 вечора вівторка. Він охоплює всі культурні, спортивні та інші заходи. За словами Адама Войтеха, заборона на збір більше 100 чоловік поширюється також на танцювальні клуби і бари. Це також відноситься до разових подій. Торгові центри або фітнес-центри виключені з заборони. Крім того, гірськолижні курорти також можуть працювати, пише Around Prague.

Початкові, середні та професійно-технічних шкіл будуть закриті з ранку середи до подальшого повідомлення, сказав прем'єр-міністр Андрій Бабіш. Дитячі садки не порушені цим заходом. За словами Адама Войтеха, це невеликі групи, в яких мало ризику, і в той же час це буде великою проблемою для батьків.

«Школи будуть закриті тільки для учнів. Викладачі можуть продовжувати працювати. Можлива організація уроків онлайн », - пояснив Войтех.

Спортивні заходи, такі як футбол або хокейна ліга, можуть проходити тільки без глядачів.

На сьогоднішній день відвідування лікарень і житлових приміщень по всій Чеській Республіці заборонені. Виняток становлять тільки дитячі палати, пологові будинки та хоспіси.

«Це правильне рішення», - прокоментував різкість заходи Бабіш, пославшись на підтримку експертів. «Краще вжити заходів заздалегідь, ніж занадто пізно, як це сталося в Італії», - сказав міністр охорони здоров'я Адам Войтех.

Початкові і середні школи скасовують заняття з середи.

Вищі навчальні заклади працюють в іншому режимі - викладання може проходити без присутності великої кількості людей одночасно, наприклад, за допомогою домашніх відеоконференцій.

Рада державної безпеки також вирішив придбати більший обсяг тестів на коронавірус для виявлення інфекції протягом 29 хвилин. Вони призначені для контролю пасажирів, особливо на кордоні або в поїздах.

Заступник міністра охорони здоров'я Роман Примула заявив в понеділок чеському телебаченню, що одним з останніх інфікованих людей був празький таксист, у якого не було явного джерела інфекції. За його словами, інфекція поширюється в суспільстві. Виявлення першого зараженої людини без зв'язку з зонами ризику було названо «верхівкою айсберга». За його словами, будуть і інші випадки, подібні до згаданого таксисту.

Через коронавируса відвідування лікарняних відділень і будинків престарілих було заборонено в Чеській Республіці з понеділка, за винятком дитячого або пологового відділення. Заборона також не поширюється на хоспіси. У десяти пунктах перетину кордону на півдні і заході країни проводяться перевірки, в ході яких пожежні випадковим чином вимірюють температуру водіїв і пасажирів.

Читайте на ГК:Відомо, в яких умовах космічні туристи бдуть летіти в космос [ВІДЕО]
Читайте на ГК:Павло Дуров в черговий раз розкритикував роботу Apple
Читайте на ГК:Белла Хадід прогулялася у надвідвертому топі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська