1. Новини Закарпаття
  2. >

Чехи проти того, щоб українці заробляли більше ніж вони – Дослідження

10.08.2019 14:38 Без кордонів

Чеським підприємцям не вистачає більше 342 тис. робітників, тому бізнес-асоціації переконали чеську владу дозволити їм «імпортувати» більше робітників-іноземців.

Як пише чеський портал «aroundprague.cz» - більше 75% чехів не хочуть, щоб працівники з України отримували гарантовану зарплату, що перевищує в 1,2 рази зарплату чехів. Такі результати показало опитування STEM / MARK.

В даний час підприємствам не вистачає понад 342 тис. осіб. Тому бізнес-асоціації переконали уряд дозволити їм «імпортувати» ще більше працівників з-за кордону.

Тим не менш, недавнє опитування, проведене для кадрової компанії Předvýběr.cz показує, що понад 57 % чехів не згодні з рішенням подвоїти кількість дозволів на роботу для українців до 40 тис. в рік. Підтримують його лише чверть респондентів.

Майже три чверті чехів не згодні з тим, що українські працівники матимуть більшу зарплату, ніж чехи. Близько 5% людей підтримують заходи щодо захисту іноземних працівників в рамках програми проти шахрайства роботодавців.

"Через тривалу нестачу співробітників клієнти часто запитують нас про можливість працевлаштування іноземців", - говорить Франтішек будний, директор з продажу Předvýběr.cz.

Багато керівників підприємств схожі з думкою респондентів і вважають, що таке рішення завдає шкоди ринковому середовищі і спотворює її. Крім того, нелогічно віддавати перевагу іноземцям перед чеськими працівниками.

Конфедерація промисловості Чеської Республіки підтримала введення критерію, згідно з яким іноземні працівники повинні мати 1,2-кратну гарантовану заробітну плату.

Читайте на ГК:"Глобальний кліматичний страйк": по всьому світі люди вимагають посилити заходи щодо захисту навколишнього середовища (ВІДЕО)
Читайте на ГК:У Чехії поліція затримала двох українців за незаконне регулювання руху автомобілів
Читайте на ГК:В Йорданії археологи знайшли докази могутності біблійського царства Едом (ФОТО)
Стрічка