1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Надання Угорщиною допомоги охороні здоров'я Закарпаття сприяє залишенню корінних жителів на рідній землі – Іштван Грежа / ФОТО

05.03.2018 11:19 0 Без кордонів Автор: Голос Карпат
 

З четверга по неділю на Берегівщині знаходились студенти старших курсів вищих медичних закладів та лікарі Угорщини.

Протягом чотирьох днів вони надавали фахові консультації у чотирьох населених пунктах району. Загалом оглянули понад 300 осіб.

Підсумки акції підбили на прес-конференції в неділю в актовому залі готелю “Гелікон” (Яноші).

“Понад 70 майбутніх лікарів з Будапешта, Сегеда, Дебрецена уже вп’яте консультували пацієнтів на Закарпатті,- розповів представник Всеугорської Конференції студентського самоврядування Мартон Вереш.- Вони проводили аналізи крові, сечі, фізичні огляди клієнтів, ЕКГ, конкретні рекомендації відвідувачам надавали стоматологи, окулісти, фармацевти, дієтологи. В цілому здійснювались понад 10 різних обстежень.”

Високо оцінив вклад студентів у поліпшення охорони здоров’я мешканців регіону уповноважений угорського уряду, сам лікар-терапевт за фахом, Іштван Грежа. На думку високопосадовця, подібні акції важливі тому, що сприяють своєчасному виявленню в людей можливих важких захворювань, надають можливість поставити кваліфікований заслін ймовірним епідеміям, які б могли поширюватись і на Угорщину.

“Наша країна прагне зменшити розрив між охороною здоров’я в Україні, яка, треба сказати, знаходиться в досить плачевному стані, та рівнем медичного обслуговування в Угорщині,- наголосив Іштван Грежа.- Цим самим прагнемо, щоб корінні закарпатці, які часто виїжджають на проживання за кордон у зв’язку з пошуком більш якісного лікування, залишались на рідній землі.”

Уповноважений зазначив, що Угорщина надає допомогу з медобслуговування не лише угорцям, а й представникам інших національностей регіону. За два останні роки загалом угорський уряд виділив на покращення охорони здоров”я на Закарпатті майже 2 мільярди форинтів.

Угорщина допомагає також в лікуванні та реабілітації поранених воїнів АТО, організовує літній відпочинок їх дітей. Через два тижні, 20-22 березня, в одному з угорських шпиталів знову безкоштовно прийматимуть близько двадцяти бійців АТО.

“Незважаючи на напружені відносини між Угорщиною та Україною, які загострились після прийняття освітнього закону, а днями – анулювання Конституційним судом закону про мову, який скасовує використання угорської як регіональної мови, продовжуємо допомагати Україні,- зауважив Іштван Грежа.- Найближчим часом будемо далі впорядковувати сільські амбулаторії сімейного типу, надамо сюди сучасне обладнання. Долучимось і до заміни даху в обласній дитячій лікарні.”

Заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Єлизавета Біров щиро дякувала уряду Угорщини за допомогу, висловила впевненість, що такі гуманітарні жести сусідньої держави згладять, зрештою, гострі кути у взаємовідносинах двох країн.

Нагадаємо, у Закарпатському угорському інституті провели День відкритих дверей.

Читайте на ГК:На Закарпатті накрили організатора, який переправляв чоловіків через кордон (ФОТО)
Читайте на ГК:Американські "вампіри" атакують жителів Закарпаття: що це за істоти? (ФОТО)
Читайте на ГК:Втратив свободу та усе нажите: закарпатець отримав жорсткий вирок суду
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська