1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Українська преса не помічає наших благородних жестів – Іштван Грежа, уповноважений Угорського уряду / ФОТО

1965
Без кордонів Угорщина

Протягом останніх років Угорщина надала Україні, й насамперед Закарпаттю, посильну допомогу в багатьох сферах.

Про це політик, що відповідає за координацію взаємовідносин між Угорщиною та Україною, зокрема Закарпаттям, заявив на прес-конференції у Дерцені, де студенти-волонтери сусідньої держави розпочали своє триденне безкоштовне діагностування мешканців чотирьох населених пунктів краю.

Протягом останніх років Угорщина надала Україні, й насамперед Закарпаттю, посильну допомогу в багатьох сферах. Це і виділені кошти на будівництво нових і реконструкцію діючих дитсадків, спорудження сучасного дитячого відділення у Виноградівській райлікарні, і план економічного розвитку краю Еде Егана, й матеріальна підтримка педагогів, учнів ЗОШ, лікарів, медсестер тощо. Тепер уряд Угорщини підтримав ініціативу студентів-волонтерів стосовно проведення в населених пунктах області безкоштовного діагностування, про яку влада дізналася лише з угорських видань.

“Це черговий благородний жест нашої країни,- наголосив на прес-конференції Іштван Грежа.- Прикро тільки, що представники української преси чомусь “не помічають” наші потуги. Навпаки, окремі українські мас-медіа звинувачують нас у сепаратизмі, намаганнях з допомогою різних проектів повернути собі колишні території, в тому числі Закарпаття. Так от, я з усією відповідальністю заявляю, що жодних таких намірів Угорщина не має. До речі, це передбачено і в Статуті НАТО, членом якого є наша держава. Реалізовані нами програми й акції – це лише благородні жести на підтримку наших співвітчизників, що мешкають за кордоном.”

На думку політика, жителі краю, як і всієї України, сьогодні перебувають у досить плачевному стані, майже на межі бідності, а то й за нею. У подібному стані й українська медицина, яка на кілька порядків відстає від угорської.

“Тому й вирішили підтримати наших студентів щодо безкоштовної діагностики закарпатців,- поділився Іштван Грежа.- На жаль, цей черговий жест “помітили” в основному представники угорських мас-медіа, з українських, як завжди, був присутній лише кореспондент Голосу Карпат, за що їм велике спасибі. В юності я сам частенько виступав у ролі волонтера, тоді це вважалось звичним явищем. Відрадно, що поволі цей благородний рух відновлюється. Проте, все ще треба привчати до нього людей, особливо молодь.”

Читайте також: