1. Новини Закарпаття
  2. >

Польські лікарні кличуть медсестер з України і готові покривати витрати на освіту

15.09.2016 Без кордонів

Тридцять жінок з України приїдуть на навчання в Познань вже цього року або на початку 2017.

Медсестер не вистачає майже в кожному польському шпиталі. Директори лікувальних установ Познані визнають, що в будь-який момент готові найняти кілька або навіть десяток медсестер. Однак охочих працювати немає, пише polsha24.

"Причина — це невеликий набір на навчання медсестер в Польщі, — каже Лєслав Ленартович, президент товариства СМ HCP в Познані. — Медсестри, які працюють за своєю спеціальністю, стають старшими і йдуть на пенсії. Ситуація зараз така, що тих, хто закінчує роботу, більше, ніж молодих людей, початківців починають освоювати професію. Хворобою системи тут, звичайно, є також відсутність коштів».

Рішенням проблеми нестачі медсестер в госпіталі HCP в Познані має стати залучення їх з-за кордону, зокрема з України.

"Ми співпрацюємо з фондом, який буде дбати про залучення до Польщі українок, готових закінчувати медичний бакалаврат в Польщі, — пояснює Лєслав Ленартович. — Фонд покриватиме витрати, пов'язані з трирічним навчанням і перебуванням в Познані українок, яких потім візьмуть на роботу в нашому госпіталі".

Тридцять жінок з України приїдуть на навчання в Познань вже цього року або на початку 2017.

Система освіти медсестер в Україні схожа на ту, яка була в Польщі перед реформою. Право здійснення професійної діяльності медсестри отримують в медучилищах. Однак у Польщі, щоб влаштуватися на роботу медсестрою, треба мати, принаймні, ступінь бакалавра.

В середині цього року Міністерство охорони здоров'я запропонувало відновити медичні ліцеї в Польщі. Це повинно було стати вирішенням проблеми нестачі медсестер в установах охорони здоров'я. Однак медсестри і акушерки висловилися проти такого рішення.

Читайте на ГК:Міністр Гриневич: В Угорщині багато міфів про новий український освітній закон
Читайте на ГК:Відповідь Будапешта на закон про освіту: Угорщина відтепер блокуватиме будь-яке зближення України з ЄС
Читайте на ГК:У Рівному через отруєння ліками померла дворічна дівчинка
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus