1. Новини Закарпаття
  2. >

Синхронізація баз даних і сканери для вантажівок. Зеленський підписав указ про боротьбу з контрабандою

09.07.2019 21:07 Аналітика

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 9 липня, підписав указ №505 / 2019, покликаний боротися з контрабандою і корупцією на кордоні.

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 9 липня, підписав указ №505 / 2019, покликаний боротися з контрабандою і корупцією на кордоні.

Про це йдеться на сайті глави держави.

Указом, зокрема, доручено Кабінету міністрів створити інформаційний ресурс для забезпечення можливості добровільного та публічного декларування імпортних товарів значної кількості найменувань, що ввозяться однією партією і створювати щомісячні публічні звіти.

Уряд зобов'язали до січня 2020 року вжити заходів щодо забезпечення за допомогою засобів електронного зв'язку належної взаємодії між гарантами, що видають фінансові гарантії для забезпечення сплати митних платежів, і органами доходів і зборів відповідно до вимог Митного кодексу.

Главі РНБУ доручено внести на розгляд питання про створення Міжвідомчої комісії з питань боротьби з контрабандою та корупцією на митниці для розробки проекту програми боротьби з контрабандою та корупцією під час митного оформлення товарів.

Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Заступник керівника офісу президента України Олексій Гончарук прокоментував указ "Про заходи щодо протидії контрабанді та корупції при митному оформленні товарів", пише прес-служба президента.

За його словами, суть указу зводиться до вирішення тактичних речей.

"По-перше, це рішення проблеми так званих" листів щастя ". Це означає, що силові органи мали практику, коли надсилали спеціальний лист на митницю для того, щоб створити перешкоди для бізнесу. Це сотні випадків на місяць", - повідомив він.

За словами Гончарука, увагу правоохоронних органів звернули на те, що цього робити більше не можна.

"Якщо практика буде продовжуватися, ми приймемо дії для її припинення", - заявив Гончарук.

Також президентський указ передбачає синхронізацію бази даних української митниці з базами сусідніх країн. Згідно з документом, синхронізація повинна відбутися до кінця року. У Зеленського вважають, що це істотно вирішить проблему контрабанди.

"Наприклад, з Польщі виходять кросівки або брендова річ, а в Україні заходить секонд-хенд. Так далі працювати не можна", - підкреслив заступник керівника Офісу президента.

Гончарук зазначив, що Зеленський обговорював цю проблему європейськими партнерами під час саміту Україна-ЄС. За його словами, на митних пунктах потрібно встановити обладнання і сканери, щоб просвічувати запломбовані контейнери і вантажні автомобілі. Також буде потрібно ІТ-система, яка б дозволяла збирати статистику і управляти ризиками в масштабах митниці.

Читайте на ГК:Угорщина передала на потреби України 15 автобусів (ФОТО)
Читайте на ГК:Українським військовослужбовцям підвищать заробітну плату
Читайте на ГК:Провалився під кригу: 59-річний чоловік загинув у водоймі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська