1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. >

Як прем'єр Угорщини підкорив собі тамтешні медіа, не порушуючи законів (ВІДЕО)

16.12.2018 23:15 0 Аналітика

У Будапешті тривають великі акції протесту проти уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана і нового трудового законодавства, яке протестувальники називають "рабським".

Напередодні, 13 грудня, близько трьох тисяч людей протестували проти прийнятих парламентом нових законів про працю. Новий угорський трудовий кодекс написаний в інтересах роботодавців і дозволяє їм під загрозою звільнення вимагати від працівників до 400 годин переробки на рік (тобто до 7-8 годин щотижня), - передає "Настоящее время". Уряд наполягає на тому, що ці трудові норми написані також і в інтересах працівників, так як багато хто з них самі із задоволенням беруть додаткові зміни.

Орбан не перший рік перекроює Угорщину на свій смак: поменше лібералізму, побільше націонал-консерватизму.

ЗМІ

Зібрати всі можливі ЗМІ країни під крило і поставити в їх главі свою людину. Давній план Віктора Орбана реалізований. Ще з 2010 року його прихильники скуповували редакції: інтернет, телебачення, радіо, пресу-все, до чого доходили руки. Зібрали майже півтисячі ЗМІ та 10 медіакомпаній. У листопаді цього року їх оптом і безоплатно передали в Центральноєвропейський фонд преси та медіа, створений прем'єром.

На чолі організації – давній союзник Орбана, в його владі – найбільші телеканали і всі газети країни. Але претензії від антимонопольних органів фонду не загрожують, прем'єр-міністр подбав.

Реакція угорських ЗМІ на злиття очікувано стримана, але незалежні аналітики б'ють на сполох.

"Вони навіть не намагаються робити вигляд, що різні видання відображають незалежні точки зору. Цілком очевидно, що перед нами-медіаімперія, керована з одного центру", - сказала Далма Дойчак, юрист Союзу громадянських свобод Угорщини.

Освіта

Крім неугодних ЗМІ, Орбан в цьому році позбувся і від ненависного йому "Оплоту лібералізму" – Центральноєвропейського університету. Створений Джорджем Соросом в 1991 році, ЦЕУ навчав студентів за американською програмою. На початку 2017-го Угорщина вирішила, що це незаконно. Спроби вузу знайти компроміс виявилися безуспішними.

Боротьба з заснованим Соросом університетом тяглася так довго, що угорці від неї втомилися, тому бурхливої реакції на переїзд американських програм університету у Вену не сталося. Провладні ЗМІ пораділи, незалежні-боязко засудили.

Міжнародна реакція на останні ініціативи Віктора Орбана дійсно виявилася досить стриманою. Іноземні журналісти і правозахисники журяться про переїзд Університету і з побоюванням ставляться до створення провладної медиафонда, але ні дипломати, ні політики з публічним засудженням не поспішають. Адже, на перший погляд, ніяких європейських законів уряд Угорщини не порушує.

Нагадаємо, що угорець у змові з 2-ма закарпатцями "сприяв" українцям в отриманні громадянства Угорщини.

Читайте на ГК:Тисячі людей вийшли на вулиці і вимагають відставку Орбана: в Угорщині розпочалися масові протести (ФОТО)
Читайте на ГК:Потужне природне явище накрило Західних сусідів: у мережі діляться цікавими відеозаписами (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Екстремальне видовище перетворилося на місиво: в Угорщині сталася масштабна трагедія (ВІДЕО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська