1. Головна
  2. >
  3. Спорт

Збірні України та Угорщини прагнуть наступного поєдинку і запровадження чемпіонату Європи та світу серед ветеранів / ФОТО

349
Спорт Новини Ужгорода

Про це Голосу Карпат один за одним говорили після історичного матчу гравці обидвох команд, зокрема Олег Собуцький – один з співорганізаторів зустрічей кращих футболістів України та Угорщини.

“З часу першого матчу, який відбувся тут же в Ужгороді  рівно 25 років тому (тоді з рахунком 1:3 перемогли гості), вітчизняний футбол піднявся на якісно вищий рівень, про що свідчить і нинішній результат поєдинку – 3:1 на користь господарів,- каже Олег Собуцький.- До речі, третій гол угорці в 1992 році провели нам з пенальті. Тепер сценарій повторився, лише навпаки – третій м’яч влетів у сітку суперника теж з одинадцятиметрового удару.”

Штрафний майстерно виконав наш співрозмовник, про що скромно промовчав. Гравець і бізнесмен розповів, що нещодавно команда побувала в Іспанії, де зустрічалась з “ровесниками” першої національної та знаних клубів “Севілья”, “Бетіс”, “Валенсія”  тощо. І не лише мірялись силами, а й вивчали досвід партнерів, зокрема стосовно проведення першості країни серед ветеранів.

“У змаганні беруть участь гравці, старші за 40 років плюс можуть бути заявлені в кожній команді по два спортсмени, яким виповнилось 35,- ділиться Олег Собруцький.- Ми теж хотіли б започаткувати в Україні подібний чемпіонат, мали розмову з цього приводу з головою федерації футболу України Андрієм Павелко, котрий,  до речі, теж виступає за нашу збірну. Найближчим часом будемо звертатися до УЄФА із пропозицією проводити першість Європи і світу серед ветеранів. А що стосується партнерів з Угорщини, то, думаю,  зустрінемось з ними на полі вже найближчим часом, на їхньому стадіоні.”

Ідею українців щодо організації чемпіонату Європи і світу серед старших футболістів підтримав і гравець збірної Угорщини Шандор Єнеї, до слова, уродженець Ужгородщини.

“На нинішньому стадіоні “Авангард” пройшли мої дитинство і юність, тут починалась спортивна кар’єра,- каже Голосу Карпат наш земляк.- Звідси пролягла стежка до тернопільської “Ниви”, а відтак – харківського “Металіста”, з яким у 1988 році виграли Кубок СРСР. Потім грав за різні клуби Угорщини, Фінляндії, працював тренером. Але де б не був, завжди тягло додому і тому з великою радістю знову вийшов на газон рідного стадіону, після гри поспілкувався із вболівальниками, сфотографувався з молоддю. Це – неповторне відчуття!”

На думку Єнеї, проведення першості Європи та світу – це чудова можливість продовжити спортивне життя майстрів шкіряного м’яча, активна фаза яких, як правило, завершується після 30-35.

Сподобався задум українців і відомому менеджеру та агенту ФІФА, теж закарпатцю – уродженцю Вишкова,   Шандору Варзі. Свого часу він співпрацював з такими відомими тренерами та гравцями, як Христо Стоїчков, Олег Блохін, Сергій Ребров, Олег Лужний, Олександр Шовковський, Євген Хачеріді, Руслан Ротань та іншими.

“Україна дала світові таких футбольних зірок, як Андрій Шевченко, Йожеф Сабо, Іван Яремчук, Василь Рац та багато інших,- підкреслив у розмові з нами давній друг Голосу Карпат Шандор Варга.- Вірю, що після таких поєдинків, як зустріч ветеранів України та Угорщини,ще більше підлітків закохаються у цю чудову гру і Україна, в тому числі Закарпаття, подарує нам ще чимало дарувань.”

Прокоментував гру і головний тренер господарів Анатолій Дем’яненко:

- За допомогою цього поєдинку вболівальники мали можливість згадати витоки футболу незалежної України. Це просто чудово організувати такий поєдинок! Побільше б таких матчів, які переростають у справжнє свято. Вони сприяють популяризації футболу, сприяють вихованню справжніх майстрів даного виду спорту.

Схвально зустріли вболівальники та керівники краю і Ужгорода, присутні на грі, повідомлення голови федерації футболу Угорщини доктора Шандора Чані про те, що угорський уряд вирішив фінансово підтримати розвиток цього виду спорту на Закарпатті і виділить кошти на відкриття в регіоні спеціалізованої футбольної академії, на зразок тієї, що діє в Угорщині.

На згадку про поєдинок ветерани української збірної подарували вболівальникам на трибунах десяток шкіряних м’ячів зі своїми автографами. А автор першого голу збірної України в 1992 році наш земляк Іван Гецко, який відзначився прекрасно забитим м’ячем зльоту і в цій грі, відправив на лавиці аж дві кулі. Про історичну зустріч двох збірних 25-літньої давності нагадуватиме й пам’ятна дошка, встановлена при вході на стадіон “Авангард”.

Микола Горват

Як повідомляв Голос Карпат раніше, українські футболісти здобули історичну перемогу над угорцями.

Читайте також: