1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів

185 Без кордонів Світ

Довжелезні черги під установами утворювалися через посилення мобілізації в Україні.

“Живі” черги скасували: через ажіотаж закордонні паспортні сервіси вжили заходів

Закордонні паспортні сервіси скасували живі черги на тлі ажіотажу, спричиненого новим законом про мобілізацію. Вони вирішили змінити правила оформлення документів, "Today.ua".

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №10449. Наразі очікується підписання нового документа президентом України Володимиром Зеленським.

У новому законі зазначено, що українські чоловіки за кордоном упродовж 60 днів після введення його в дію актуалізують свої дані у представництвах. Це також можна буде зробити в електронних кабінетах. Однак при цьому немає зобов'язань щодо повернення військовозобов'язаних громадян додому.

Чоловіки почали масово звертатися по документи. Утворилися величезні черги. У зв'язку із цим Центр обслуговування громадян "Паспортний сервіс" вирішив змінити правила отримання документів.

З 15 квітня закордонні підрозділи ДП "Документ" у Польщі (Варшава, Краків, Вроцлав, Гданськ), Німеччині (Мюнхен, Берлін, Кельн), Чехії (Прага), Іспанії (Мадрид, Валенсія), Італії (Мілан), Словаччини (Братислава) та Туреччини (Стамбул) вводять прийом за попереднім записом в електронну чергу. Таким чином, відсьогодні вже немає можливості отримати ті чи інші послуги у порядку звичайної черги.

Підрозділи у зв'язку з нововведенням додатково збільшили кількість талонів попереднього запису. Також посилили верифікацію користувачів.

Нові талони з'являються у будь-який час. Для підтвердження реєстрації застосовується код з повідомлення у Telegram або SMS. Тому важливо тримати мобільний телефон з собою.

"Якщо ви прийшли на оформлення документів з талоном попереднього запису (реєстрація в електронну чергу на сайті) і обраний вами час збігся з відключенням електропостачання, повітряною тривогою чи іншими технічними причинами - талон буде дійсним виключно протягом поточного робочого дня центру", - уточнили фахівці.

Щодо запису в електронну чергу, він безкоштовний та проводиться на офіційному сайті ДП "Документ" за посиланням: pasport.org.ua/solutions/e-queue.

Наголошено, що закордонні підрозділи працюють над пріоритетними напрямками для якісного, прозорого та своєчасного отримання послуг громадянам України.

Читайте також: Постанова набрала чинності 3 квітня: одній категорії чоловіків дозволили виїжджати за кордон

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: