1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. >

Футбольні клуби Берегівщини у новому сезоні гратимуть за новим форматом

09.04.2019 22:41 Спорт

У малому залі Берегівської районної ради днями відбулось розширене засідання виконкому Берегівської районної федерації футболу.

У засіданні взяли участь команди – потенційні учасники чемпіонату сезону 2019 року, а також заступник голови Берегівської районної ради, голова дисциплінарного комітету федерації Василь Горват.

Зі вступним словом до присутніх звернувся голова районної федерації Олександр Чегіль, який підвів підсумки Зимового Кубка району. За словами очільника федерації, Зимовий Кубок, у якому взяли участь дев’ять команд, пройшов доволі успішно на хорошому організаційному й спортивному рівні. Було відзначено всі позитиви, які показали, що футбол на Берегівщині є і в майбутньому необхідно вжити всіх заходів, щоб чемпіонат зберегти і кількість команд у районі збільшилася. Олександр Олександрович подякував усім командам-учасницям за участь і окремо відзначив і висловив подяку ФК «Яноші» та ФК «В. Бийгань» за організацію і підготовку полів цими клубами. Окрему подяку було висловлено граючому тренеру, кращому гравцю Зимового Кубка Ріхарду Бейрешу, який у свою чергу приклав багато зусиль, щоб усі ігри, як зональні та і ігри плей-офф пройшли на якісних футбольних газонах.
 
У подальшому перейшли до питання організації та проведення чемпіонату району сезону 2019 року. За словами очільника федерації, футбольна криза в районі продовжує існувати. Попит на футбол у районі є. Про це свідчить кількість вболівальників на іграх Зимового Кубка. За різними підрахунками на фінальній грі було до тисячі вболівальників з усього району. Кадрові проблеми попередніх років існують і понині. В одних селах можуть укомплектовувати тільки основні команди, а в деяких – тільки юнацькі. А згідно з регламентом участь у чемпіонаті можуть брати клуби тільки двома складами. Саме з цієї причини вніс на розгляд питання проведення чемпіонату дорослих команд і чемпіонату юнаків окремо. Присутні обговорили ці питання і майже одноголосно прийняли рішення окремо проводити чемпіонат району серед дорослих колективів по неділях, а по суботах – серед юнаків. На перший погляд це може нести додаткові матеріальні витрати тих клубів, у яких виступатимуть як дорослі, так і юнаки. Але, зваживши всі за і проти, стала зрозумілою і вигода від такого чемпіонату, адже юнаки, які гратимуть по суботах, в неділю зможуть виступати за головну команду клубу.
 
При розгляді питання учасники змагань, зокрема президент ФК «Запсонь», а за сумісництвом голова Ради Президентів футбольних клубів району Ференц Буда вніс пропозицію проводити чемпіонат за єдиною базою футболістів. Така пропозиція учасниками засідання відразу була сприйнята в штики, бо, таким чином, буде зірвано чемпіонат. Питання обговорювалося жваво і подеколи на підвищених тонах. Активними в обговоренні були голова комітету з проведення змагань Іштван Медвідь, президенти футбольних клубів ФК «Батьово» Дмитро Тараненко, ФК «Кідьош» Бейло Дерцені, ФК «Перехрестя» Антал Янкі, ФК «Берегуйфолу» Шандор Молнар, тренери ФК «Гать» Сергій Феденнишинець, ФК «Яноші» Ріхард Бейреш та спортивний директор ФК «Батьово» Василь Гацько. Але, обговоривши питання, зваживши всі за і проти, більшістю голосів було ухвалили рішення розпочати поетапний перехід до єдиної бази. Тому вирішили у сезоні 2019 року дозволити в кожній команді вносити в заявковий аркуш не більше чотирьох футболістів мешканців Берегова та Берегівського району, які виступають в аматорському чемпіонаті сусідньої Угорщини. Ухвалили рішення розпочати чемпіонат району серед юнаків 4 травня, а серед дорослих – 5 травня.
 
Є сподівання що такий формат чемпіонату дасть можливість взяти участь в чемпіонаті і командам із населених пунктів, де в останні роки про футбол призабули. Наприкінці ухвалили рішення за два тижні знову провести засідання, провести жеребкування і, при потребі, внести поправки до регламенту, інформує Лобда.

Нагадаємо, знаменитий нападник-закарпатець згадав свій історичний гол в складі збірної України

Читайте на ГК:У колишній синагозі Берегова знайшли старовинні фрески (ФОТО)
Читайте на ГК:Закарпатського митника, підозрюваного в сприянні контрабанди, звільнили від покарання
Читайте на ГК:У Берегові велосипедистка загинула під колесами автомобіля (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська
Стрічка