1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Берегові є чудове місце, де можна і оздоровитися, і отримати позитивні емоції

141
Суспільство Новини Мукачева

“Кінь є набагато щедрішим, ніж сама людина, обдарована інстинктами і фізіологічними почуттями. Чує кінь краще від кішки, має нюх тонший від собаки. Ці тварини...

У Берегові є чудове місце, де можна і оздоровитися, і отримати позитивні емоції
Суспільство: Кінь“Кінь є набагато щедрішим, ніж сама людина, обдарована інстинктами і фізіологічними почуттями. Чує кінь краще від кішки, має нюх тонший від собаки. Ці тварини ліпше відчувають хід часу і зміну погоди…. Немає тварини на землі, рівної коневі”, – так писав про коня чудовий російський письменник О. Купрін. Якщо подумати, то в цих словах закладено глибокий сенс. Ці чуйні тварини, напевне, можуть подружитися з кожним, адже навіть попри страх я все одно сіла на Арбіку, з якою мене познайомив інструктор спортивно-оздоровчого клубу “Мустанг” Євген Хома. Цей люб’язний чоловік-мукачівець присвятив усе своє життя коням, а навчався цьому фаху в Києві, проходив практику в Угорщині, відтак уже два роки працює тут, у Берегові. До речі, його напарником є Золтан Лукач з Угорщини, який також має чималий досвід у кінному спорті.

Євген Михайлович розповідає, що гніді та вороні й справді особливі тварини. І не тільки тому, що сприяють лікуванню безлічі хвороб, але й через те, що багато в чому схожі до людей, а, можливо, дещо й кращі за нас. Вони знімають усю негативну енергію, стреси, а віддають людині лише тепло й позитив. Побувавши всього кілька хвилин верхи, я зрозуміла, що скоро повернуся сюди ще раз, аби провести більше часу із цим прекрасним створінням.

До слова, Арбіка – улюблений кінь власника Миколи Якимця, однак тут є ще одинадцять таких красенів. Ректор, Термінал, Аваль, Оріон та інші представники породи української верхової та угорської полукровної служать хазяїну ще з 1998 року, коли й був започаткований спортивно-оздоровчий клуб “Мустанг”. Потрапили сюди тварини з Києва, Одеси, Харкова, однак є й такі, що були привезені й із-за кордону. Найкрасивіша конячка Арбіка близько п’яти років тому отримала срібну медаль на скачках у Києві.

До слова, й інші коні часто беруть участь у різних змаганнях, однак їхнє основне завдання – лікувати людей, сприяти урівноваженню їхнього біоритму. Температура тіла коня вища від людської на 1,5 – 2°С. М'язи його спини під час руху розігрівають і масажують мускули ніг вершника, нормалізують тонус і підсилюють кровообіг у кінцівках. Кінь чинить на вершника потужний емоційний вплив, що дозволяє використовувати іпотерапію для лікування психоемоційних розладів, фобій та інших порушень психіки. Між вершником та конем налагоджуються дружні стосунки, що дуже важливо для невпевнених у собі й самотніх людей. Особливо ж – для дітей, які страждають на аутизм. Ефективно лікуються іпотерапією шлунково-кишкові захворювання, хвороби і травми опорно-рухового апарату, серцево-судинні хвороби. Лікування верхи дуже корисне для реабілітації після хірургічних операцій, при наслідках поліомієліту, простатитах і гінекологічних захворюваннях, сколіозах і остеохондрозах. Іпотерапія рекомендована пацієнтам із неврологічними порушеннями різної етіології, розсіяним склерозом. Особливо помічною іпотерапія виявилася у реабілітаційній практиці з дітьми, які страждають на дитячий церебральний параліч, олігофренію.

До слова, згодом буде набиратися спеціальна дитяча група школярів, які приходитимуть на заняття з кіньми, аби стимулювати правильний розвиток тіла. Звісно, їзда верхи корисна для всіх без винятку – і для дорослих, і для малих. Тож не дивно, що багато берегівчан є постійними відвідувачами цього закладу.

Кажуть, що коні живуть до 30 років, а середній вік “мустангівських” тварин – 15–20 років. Харчуються вони майже як діти – полюбляють солодке, яблучка, цукерки, моркву, однак корисні їм також різні злаки, особливо овес, пшоно, хоча обов’язковим у раціоні є сіно. Хворіють ці унікальні створіння так само, як люди, – можуть застудитися від протягу, розтягують м’язи, болять у них коліна. Одним словом, поряд із собакою коня варто назвати кращим другом людини.

Відрадно, що в Берегові є таке чудове місце, де можна і оздоровитися, і отримати позитивні емоції. Отож раджу всім відвідати спортивно-оздоровчий клуб «Мустанг» і познайомитися з чарівними, унікальними тваринами, які й насправді для людей – на вагу золота.

Тетяна Сойма, Beregszasznews

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber