1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Закарпатці озброїлись мотиками й вилами: куди спішать до Великодня?

735
Суспільство Закарпаття

У регіоні стартувала одна з актуальних щорічних місій.

Закарпатці озброїлись мотиками й вилами: куди спішать до Великодня?

Із першим теплом цієї весни у різних районах розпочались активні роботи на земельних ділянках. Чимало господарів уже посіяли на городах ранню зелень. А хтось уже навіть починає садити картоплю. Відзначмо, цю процедуру місцеві жителі намагаються виконати щорічно до Великодня. Майбутній врожай актуального в період війни овоча поспішають садити на Перечинщині, Виноградівщині, Свалявщині й інших районах області. Наразі цю процедуру але виконали у Перечинській та Тур'я-Реметівській громадах. 

Читайте також: Побила всі рекорди: в Україні - золота вартість головного продукту. Везуть із Єгипту й Ізраїлю

Щоправда, ряд господарів, кажуть, не поспішають з висаджуванням картоплі цього квітня, бо бояться, що погода ще може змінитись й можуть бути морози. Нагадаємо, цього місяця в регіон прийшла справжня зима, врізало від -6 градусів цельсія. На горі Піп Іван-Чорногірський було зафіксовано 6 квітня рекорд.

Торік сніг та морози прийшли в регіон також у квітні і травні. У закарпатців померзла рання городина і фруктові сади, зокрема, дісталось врожаю персиків, аличі, яблук та вишень. На місцевих базарах ціни вражали на ранній товар цих плодів.

Померзла також картопля.

Читайте також: Росії не до миру, атаки в регіонах лише зростають: чи закінчиться війна в Україні ще цього року?

Скільки беруть за сотку. Чи варто садити механізованим способом?

Картопля з початку війни в Україні рекордно здорожчала. Вартість у магазинах шокувала як на ранній врожай вітчизняного овоча, так і на імпорт. Відзначмо, за останні п'ять років цей овоч зріс у ціні майже на 150 відсотків. Торік її вартість була високою уже у серпні, а в період сезону вибирання картоплі на ринках держави ціна ще пішла в гору. На закарпатських базарах молодий врожай картоплі можна було придбати від 25 гривень.

У супермаркетах ціни "стрибнули" до нереальних 50-60 гривень за кілограм

Читайте також: "Чорна отрута" на закарпатських базарах та в магазинах: цей овоч в Україні був одним з дефіцитних?

Людям радили зробити запаси овочем також минулого місяця, адже експерти повідомляли, що ціни укотре можуть піти угору.

Постійне здорожчання "другого хліба" на вітчизняному ринку стає однією з вагомих причин садити більше цього продукту на власних земельних ділянках, щоб не бути залежним від ринкових цін. Утім, не рідко плани господарів псує погода, врожай не завжди якісний, а от вартість за посадку й обробіток землі у процесі висаджування картоплі - не із дешевих. 

Читайте також: Масовий мор птиці жахає: на Закарпатті в одному з районів забили на сполох. Що діється із курми?

Утім, люди кажуть, що воліють заплати грошей у процесі обробітку землі, ніж пізніше переплатити за базарний товар.

Цьогоріч механічний спосіб висаджування картоплі в середньому обходиться в регіоні від 60 гривень за сотку. Вибрати врожай, зауважмо, також не з дешевих в останні роки. У 2022 за сотку просили від 40 гривень (400 гривень за 10 соток). У 2023  році послуги обходились у  65 гривень за цю ж сотку (600 гривень за 10 соток).

Нагадаємо, з початку військового вторгнення в Україну в областях почали обробляти "Сади Перемоги". У кожній громаді висаджували стратегічно важливий запас овочів на момент продовольчої кризи.

Читайте також: "Люди їдять золото": у закарпатських магазинах часник продають, як "раритетний предмет"

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber