Вона з'явилася в результаті експерименту і стала першою і єдиною в нашій країні.




Цього року ця унікальна локація, яка розташована на горі Жорніна (Мукачівський район) почала квітнути ще у січні, хоча це дуже рано.
Зазвичай чай квітне у червні-липні. А минулого року кущі вкрилися білим цвітом наприкінці вересня.
Світлини унікальної родзинки Закарпаття показали в соцмережі Фейсбук на сторінці “Відпочинок на Закарпатті”.
"Найпівнічніша точка в світі, де росте чай, знаходиться на Закарпатті - єдина в Україні чайна плантація.
Закарпатська чайна плантація зародилася в результаті експерименту, в якому вирішили пересадити деякі північні рослини на південь, а південні на північ і подивитися, що з цього вийде. Як і слід було очікувати нічого путнього з цього не вийшло. Теплолюбні кущі та дерева - повимерзали, а «любителі» прохолоди просто вигоріли в жаркому, південному кліматі.
Всі "учасники" експерименту просто відмовилися приживатися на місці з несприятливим для них кліматом. Всі крім одного... Як би це дивно не звучало, але зумів прижитися в наших Карпатських горах, цейлонський чай... Здавалося б, теплолюбна і примхлива рослина, яку педантично вирощують в країнах Південно-східної Азії, а карпатське життя припало їй до смаку
На Закарпатті чайні плантації заклали у 1951-1952 роках в колгоспах південних округів області. Під чай на Закарпатті відвели близько 50 га, був план збільшити площі до 1960 року до 1000 га. З великої плантації на Червоній горі колись збирали до 1,5 тонни чаю високої якості. Нині уціліла лише незначна експериментальна ділянка цієї плантації, яку заклали в лісі. Перший мукачівський чай був зібраний у 1952 році. Назвали його «закарпатський». Урожайністю він не поступався середнім показникам на Закавказзі, звідки й брався генетичний рослинний матеріал для закарпатського чаю. Збирали від 24 до 60 центнерів з гектара.
Проєкт із відродження чайної плантації під Мукачевом розпочали у 2016 році. Тоді група активістів розчистила єдину вцілілу занедбану ділянку великої чайної плантації, що була посаджена в радянські часи, від зарослів ожини та малини. Торік цю ділянку обгородили та почали охороняти", - йдеться в дописі.
Читайте також: Єдина у всій Україні: райська місцина з унікальним "диким скарбом" вражає туристів у закарпатській глибинці (ВІДЕО)
Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на«Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!
Читайте також:
- На Закарпатті назріла масштабна біда: люди у розпачі. Під загрозою актуальний стратегічний ресурс
- Україна переходить на євростандарт і готується до валютної революції. Долари — в минулому?
- Мобілізація закінчиться раніше: одна з умов, що стане захистом від ТЦК й виснажливого фронту
- Мікроавтобус розплющило: українці потрапили в аварію в Чехії. Є загиблі та постраждалі (ФОТО)