Влада працює над механізмами демобілізації військових, але безпечна заміна потрібна, щоб не послабити фронт, заявив заступник керівника Офісу Президента Павло Паліса.

Що кажуть в Офісі Президента про демобілізацію
Заступник керівника Офісу Президента (ОП) Павло Паліса в інтерв’ю BIHUS Info 11 квітня 2025 року розповів, що влада активно працює над питанням демобілізації військових, які служать тривалий час, зокрема з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.
“Стосовно мобілізованих, які вже тривалий час служать, абсолютно їх розумію. Люди виснажуються і фізично, і морально, я розумію, що це важко. Ми розуміємо, що люди виснажені”, — зазначив Паліса. Він наголосив, що влада не підтримує ідею служби “від сьогодні й до кінця”, але для реалізації демобілізації потрібні відповідні умови.
Чому демобілізація ускладнена
Паліса підкреслив, що ключова проблема — це забезпечення заміни військових без втрати боєздатності армії:
- Безпека фронту: Звільнення великої кількості військових без підготовленої заміни може “оголити” ділянки фронту, що становить загрозу для оборони. “Ми не можемо звільнити велику кількість військових мобілізованих, оголивши якусь ділянку фронту. Це не вкладається в здоровий глузд”, — пояснив він.
- Необхідність механізмів: Зараз ведуться дослідження та розробка механізмів, які дозволять провести демобілізацію без ризиків для обороноздатності. “Просто їх звільнити зараз, не створивши умови щодо їхньої заміни, це неправильно”, — додав Паліса.
Роль суспільства
Представник ОП наголосив, що без розуміння та підтримки суспільства реалізувати демобілізацію неможливо. Це може включати активнішу участь громадян у мобілізації, щоб забезпечити ротацію на фронті, а також підтримку ініціатив із підготовки нових бійців.
Контекст
Питання демобілізації є одним із найгостріших в Україні. За даними Генштабу ЗСУ, станом на лютий 2025 року в армії служить близько 800 тисяч осіб, значна частина з яких перебуває на фронті з початку війни. У соцмережах, зокрема на платформі X, військові та їхні родини часто висловлюють обурення через відсутність чітких строків служби. Наприклад, один із користувачів написав: “36 місяців на фронті без ротації — це знущання. Люди виснажені, а влада лише обіцяє”.
Водночас у 2024 році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає можливість демобілізації після 36 місяців служби, але лише за рішенням Ставки Верховного Головнокомандувача. Станом на квітень 2025 року таке рішення ще не прийнято через брак резервів для заміни.
Читайте також:
- На Закарпатті сталась трагедія в одному із сіл. Фейсбук — у сльозах (ФОТО)
- В Ужгороді молодь "забила на стрес" під російську попсу: Фейсбук розплющило (ВІДЕО)
- Верховна Рада "за", останнє слово за президентом: до 6 серпня на чоловіків чекає активна фаза мобілізації
- Вже влітку 220 вольтів в розетках не буде: про які глобальні зміни попереджають українців та яку альтернативу запровадять?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber

ТЦК не здивує: бойові повістки наперед скасовані
Які повістки можуть надіслати
22.03.2025 01:33 21764 0 Суспільство

Вибухнув лімузин Путіна: в Кремлі царює паніка (ВІ...
Інформацію про вибух автівки імовірно з ...
29.03.2025 21:48 36251 0 Влада

На це очікували тисячі закарпатців: що запустять у...
Унікальний проєкт запрацює вже із першог...
31.03.2025 20:34 31210 0 Влада

«Будапешт готується до приєднання деяких районів З...
Чергова спроба посіяти розбрат та хаос, ...
31.03.2025 22:38 154314 0 Суспільство

Повторна мобілізація: коли ТЦК може так вчинити
Звільнені зі Збройних сил України (ЗСУ) ...
12.04.2025 01:31 22134 0 Суспільство

Трамп ставить ультиматум Кремлю: мир в Україні або...
Президент США Дональд Трамп закликав Рос...
13.04.2025 00:38 62157 0 Влада