1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілізація в Україні рекордно змінилась

2805

Нові норми почали діяти в Україні. Мобілізація набирає нового формату.

Будуть ловити жорсткіше, "притиснуть" усіх: мобілізація в Україні рекордно змінилась

Вже третій рік поспіль в Україні проходить загальна мобілізація військовозобов'язаних. Ними за законом, є фізично придатні й психічно здорові особи (громадяни держави), які за станом здоров'я не є обмеженими у проходженні військової служби. 

За загальним правилом мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки від 25 до 60 років, які визнані придатними до військової служби, не мають права на відстрочку і не є заброньованими.

Читайте також: На вагу золота: "юдине вухо" й інші делікатеси, що підкорять не лише українців. Де шукають "золотий скарб"?

Громадяни віком від 18 до 25 років можуть бути мобілізовані в окремо визначених випадках:

офіцери запасу;

особи, які пройшли строкову військову службу;

у віці від 18 до 25 років можна долучитися до війська добровільно, уклавши відповідний контракт на проходження військової служби;

жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час добровільно.

Що робити із ухилянтами в Україні. Як боротись із тими, що уникають військової служби?

Читайте також: Небезпечна хвороба шириться Україною: в зоні ризику дорослі і діти. Рекорд в одній з областей

В Україні активно розробляють ряд методів боротьби з ухилянтами. Наразі йдеться про нову ініціативу: у чати об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) додають акаунти поліцейських. Це дозволить правоохоронцям через інтернет-додатки відстежувати та реагувати на повідомлення про різні порушення закону, включаючи порушення мобілізаційного законодавства. Наразі цей пілотний проєкт почав діяти в деяких ОСББ Київської області.

Речниця поліції Київської області Яна Єрмоленко розповідає, що такі заходи з додаванням облікових записів поліцейських у чати ОСББ впроваджені в Білоцерківському районі Київської області.

Читайте також: Небезпека у всіх областях: ворог скидає в міста і села підозрілі предмети. Знахідки є смертельними (ФОТО)

За даними поліції Київської області, один із голів ОСББ сподівається, що завдяки поліцейському буде контролюватися громадський порядок у будинку.

При цьому у відділі комунікацій ГУНП Київської області розповіли, що є ситуації, коли мешканці будинків завдяки камерам відеоспостереження бачать, що, наприклад, у під’їзд зайшли невідомі підозрілі особи. У такому випадку вони можуть попросити офіцера громади приїхати та перевірити обстановку в будинку.

“Крім того, якщо хтось із водіїв під час паркування пошкодив чужий автомобіль, і це зафіксувала відеокамера, таке відео водій постраждалого авто може надіслати у чат, і поліцейський зможе одразу відреагувати. Наприклад, викликати слідчо-оперативну групу”, – уточнили у поліції.

Читайте також: Зима врізала на півроку: аномальна погода в областях України. Цей жах зафільмовано очевидцем (ФОТОФАКТ)

Згідно з даними правоохоронців, офіцер громади також реагуватиме на повідомлення про порушення мобілізаційного законодавства кимось із мешканців.

“Поліцейський може реагувати на таке повідомлення, але зазвичай таким чином – передати інформацію до відповідного підрозділу”, – зазначила Єрмоленко.

Однак новина про додавання поліцейських у чати ОСББ викликала активні обговорення у соціальних мережах. Реакції людей розділилися на кілька груп: деякі користувачі спочатку висловили недовіру, вважаючи таку інформацію неправдоподібною. Інші позитивно сприйняли ініціативу, висловлюючи думку, що законослухняним громадянам немає про що турбуватися.

Читайте також: Під приціл мобілізації потраплять усі: що придумали в Україні для осіб 16-25 років?

Третя група коментаторів відкрито висловила незадоволення таким нововведенням.

Цю ситуацію прокоментував адвокат Роман Сімутін

“Якщо у чаті хтось напише, наприклад, про мобілізаційні заходи, про те, що на території будинку працюють працівники ТЦК, то це може трактуватися як перешкоджання законній діяльності ЗСУ, як зрив мобілізаційних заходів. Поліція може зафіксувати такий випадок і притягнути до відповідальності”, – сказав він.

Адвокат також наголосив, що ініціатива додавання акаунтів поліцейських сама по собі непогана та спрямована на посилення безпеки, але не виключено, що може бути використана і з іншими цілями.

Раніше "Голос Карпат" інформував щодо жорсткості мобілізації в населених пунктах. Чимало людей виступали із акціями протестів проти "сили й свавілля" із боку працівників ТЦК. В одному з районів жінки виступали проти дій ТЦК з доволі, таки, сильними аргументами, взявши до рук палиці й навіть вила.

Читайте також: Суїцид на Хмельниччині й інциденти у закарпатських ТЦК. Що в них спільного й чому люди бояться?


Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber
  • Усі Новини
  • Закарпаття
  • Головне