В Україну почали вивозити імпорт у великих масштабах.
В Україну почали вивозити імпорт у великих масштабах.
З початку російського вторгнення в Україну на ринках держави з'явилось чимало імпортної продукції. Серед товарів - м'ясні й молочні продукти, овочі, фрукти, консерви тощо.
Наразі частка імпортної продукції в Україні зросла врази. Одними із основних імпортерів продукції в Україну є Польща, Угорщина, Франція, Туреччина, Іспанія, Молдова. Однак чи слід довіряти імпортному товару, який уже багато разів було ввезено в Україну із рядом порушень. Не вперше до українських магазинів потрапляє отруйна продукція з Польщі, Туреччини та Єгипту.
Минулого разу в Україну ввезли цитрусові з Єгипту, в яких виявили отруту . Цьогоріч до України потрапив отруйний гранат з пестицидами . Також до магазинів держави потрапляли заражена риба з Угорщини й куряче м'ясо із Польщі . Торік звідти ж завезли в Україну отруєну броколі.
В заморожених продуктах виявили небезпечну речовину хлорпірифос, як ішлося у повідомленні Головного управління Держспоживслужби. Так, Україна отримала повідомлення про те, що на її територію потрапив небезпечний продукт через міжнародну систему швидкого реагування. Постачальник – Prosto Frosto Sp. z oo Небезпечне броколі отримало підприємство, яке займається оптовим продажем заморожених продуктів – "Здоровий продукт".
Цього разу в Україну почали вивозити імпортне і вкрай дешеве молоко з Польщі, повідомляють експерти.
Імпорт свіжих молочних продуктів в Україну зростає. У січні їх завезли на 55% більше, ніж в аналогічний період минулого року, повідомляє пресслужба Інфагро.
Як зміниться вартість молочних продуктів найближчим часом
Як відзначають експерти, ринок свіжих молокопродуктів у лютому почав оживати. Але не має такої динаміки в продажах, яка спостерігалася в такий же період минулих років.
“У лютому ціни почали стабілізуватися, але, на жаль, до цього моменту вони вже сягнули дуже високого рівня. Для стимулювання продажів правильно було б взагалі знизити ціни, особливо на сметану та кисломолочний сир. У всякому разі подальшого збільшення цін вже точно не повинно бути”, – підкреслюють аналітики.
Аналітики наголошують, що вітчизняних виробників вже повинно насторожувати суттєве збільшення імпорту свіжих молокопродуктів. У січні їх завезли на 55% більше, ніж в аналогічний період минулого року. Звертають увагу на той факт, що раніше в Україну завозили в основному йогурти та різні сиркові продукти. Водночас, уже в січні цього року було імпортовано кількасот тонн дешевого польського молока.
Польський імпорт свіжих молочних продуктів назі становить 60% всього обсягу на вітчизняному ринку. Основним експортним ринком для українських свіжих молочних продуктів залишається Молдова, 88%.