1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Феномен Закарпаття несе велику загрозу: чому в Україні спостерігають аномальні процеси в погоді?

7007
Суспільство Закарпаття

В Україні спостерігають незвичні природні процеси, що насторожують вчених.

Феномен Закарпаття несе велику загрозу: чому в Україні спостерігають аномальні процеси в погоді?

За останній період в областях України відбулось ряд природних феноменів, які не тільки вражають, але і змушують непокоїтись фахівців.

Торік в регіонах спостерігали масштабну посуху і спеку. У західних областях температура сягала до майже 50 градусів. Її наслідки не минули безслідно. В областях висихали потужні водойми - річки, озера й навіть криниці в обійстях мешканців. Не оминули гарячі градуси й Закарпаття. Від спеки почала висихати одна із найбільш повноводних річок регіону.

Читайте також: Врізало 35 градусів?: Україну стискає в морозних обіймах

Аномальні погодні процеси трансформували й річку Тур'я на Перечинщині. Із дна річки почали виступати холодні брили цього літа, яких раніше не було видно під водним бар'єром. Люди кажуть, що за останні роки водойма стала врази меншою. Береги стають піщаними пустками.

Спека висушила городину та "вбила" врожай плодових дерев у садах закарпатців. Цього разу люди скаржились на поганий врожай картоплі в результаті бажаних опадів.

Читайте також: В Україні вдарить сильний мороз: "льодовий апокаліпсис" вріже найближчими днями в одній з областей 

У регіоні не йшов дощ майже п'ять місяців. Городи й сади краян, як вони відзначають, перетворились, на масштабне плато із бетону, в якому "варились-пеклись" фрукти й овочі. Сезон картоплі через посуху торік,  був одним із найгірших, відзначали аграрії. В сам розпал вибирання врожаю, цей один із важливих  продуктів були змушені імпортувати із Литви й Польщі. На українських базарах не вистачало якісного врожаю "другого хліба".

Читайте також: Атаки на людей наростають: хтось може загинути. Внаслідок чого "бунтують" місцеві жителі в одній з громад Закарпаття? (ВІДЕО)

Від спеки дісталось не тільки водоймам й городині. В лісах на нівець йшов один із вагомих ресурсів - грибниця.  Через посуху літні гриби в регіоні вродили скупо. На місцевих базарах внаслідок дефіциту вони вартували "космічні суми".

Гриби, плазуни взимку й ведмеді, яким  не спиться

Аномалії взимку в регіоні продовжились.

Упродовж грудня й січня в горах й низинах спостерігають "весняні" стрибки термометрів. Десь навіть доходило до + 14 градусів цельсія. Така погода узимку вражає й лякає водночас.

У грудні та січні в місцевих лісах продовжували збирати гриби й вихвалятись ними в соціальних мережах.     За такої погоди грибникам фартило на справжню удачу - по гриби йшли із вудками, як писали в коментарях під світлинами із грибами.

У лютому в деяких районах області  випав сніг, однак обійшлось без істотних  морозів. Аномальні процеси не припинялись. У Кобилецькій Поляні зафіксували на сніжній ковдрі небезпечних гадюк - цей феномен одразу викликав безліч реакцій у мережі Фейсбук.

Читайте також: Ціна вріже "золотим сальто": вартість одного із найбільш актуальних товарів злетить майже утричі

Почали бити на сполох вчені. 

Тим часом, у горах Рахівського району зі сплячок вийшли ведмеді, що стало ще одним приводом непокоїтись.

Фахівці пояснюють, що зміни клімату порушують природні цикли не лише змій, а й інших тварин, включаючи птахів і навіть ведмедів. Однак передчасне пробудження може бути небезпечним для холоднокровних тварин – при різкому поверненні морозів вони можуть не вижити.

Кандидат біологічних наук, зоолог Федір Куртяк підтвердив, що така активність плазунів у зимовий період є аномальною.

Читайте також: Ворог б'є в саме серце й бомбить найдорожче: в Україні ввели аварійні відключення в багатьох областях

Він пояснив, що зазвичай змії прокидаються у квітні, коли середньодобова температура стабільно підвищується.

Крім змій, через теплу зиму раніше повертаються перелітні птахи. Наприклад, у Закарпатті вже з кінця грудня помічають журавлів. Також відомо, що прокинулися ведмеді, що може бути небезпечним – без достатньої кількості їжі вони стають агресивними.

Чи пов’язана активність змій із землетрусами?

Читайте також: На Закарпатті "водойма" на трасі "відрізала" кабінет стоматолога: звідки тут озеро? (ФОТО)

Існує версія, що дивна поведінка тварин може передувати землетрусам. У 1975 році в китайському місті Хайчен за кілька тижнів до потужного землетрусу люди масово помічали змій, які покидали свої нори взимку. У 2009 році в італійському місті Аквіла перед стихійним лихом спостерігали незвичайну поведінку жаб.

Також є історичні згадки про те, що гризуни та плазуни у Туркменістані масово виходили з укриттів перед сильним землетрусом.

В Україні також нещодавно зафіксували землетрус магнітудою 3,67 – 1 лютого підземні поштовхи відчули жителі Полтавщини. У ДСНС заявили, що негативних наслідків не було.

Читайте також: До однієї з громад Закарпаття релокують освітні заклади з окупованих територій

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber