В Україні наразі немає погодинних відключень світла.
Цьогоріч в областях уже вкотре були введені блекаути внаслідок масштабних російських обстрілів енергетичної інфраструктури. Відомо, що із початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну однією з головних цілей ворога є знищення української енергетики. Востаннє масштабний обстріл енергетичних об'єктів цього разу було здійснено в грудні. 13 грудня ЗС РФ здійснили масований обстріл України, використовуючи крилаті, балістичні та аеробалістичні ракети. В деяких регіонах повітряна тривога тривала майже 15 годин, а для відбиття ворожої атаки командування застосувало винищувачі F-16. Президент України Володимир Зеленський назвав ранкову атаку однією з наймасштабніших від початку вторгнення.
Російська атака по Україні почалася ще від ночі. Тоді росіяни запустили десятки "Шахедів". На тлі тривалої атаки безпілотниками РФ масовано запустила по Україні ракети різних типів. Зокрема, ворог застосував бомбардувальники Ту-95МС, "Калібри" з Чорного моря, а також балістику. Під ударом опинилися здебільшого західні регіони України. Вибухи цього дня пролунали у Закарпатській області. Вже пізніше було повідомлено про збиття ворожих цілей у Мукачівському районі.
Про це повідомив голова Закарпатської ОВА Мирослав Білецький у Telegram.
"Одну з ракет збили бійці 101-ї окремої бригади територіальної оборони Закарпаття неподалік міста Мукачева. На місці працюють відповідні служби. Інформація уточнюється", — йшлося у дописі.
На щастя, обійшлось без потерпілих та руйнувань інфраструктури й помешкань селян. Варто відзначити, це вже не перший приліт в регіон за цей рік.
Від 13 грудня, після масованих обстрілів енергетики, в містах і селах держави посилились графіки погодинних відключень світла. Не оминули вони Закарпаття й цього разу. До шести звичних черг додались додаткові підчерги відключень, які лякали місцевих жителів не розумінням їх планувань. З цього приводу люди писали коментарі у Фейсбуці, де дивувались "ноу-хау" від обленерго.
А от якими є прогнози експертів щодо подальших знеструмлень у регіонах й чи дійсно слід готуватись до найгірших сценаріїв зараз?
З великою ймовірністю, українцям доведеться жити з обмеженнями щонайменше до весни. Наскільки тривалими вони будуть напряму залежить від погоди та подальших обстрілів енергосистеми.
За мінусової температури з наявною кількістю генеруючого обладнання відключень світла, на жаль, уникнути не вдасться. Ще більше погіршити ситуацію можуть нові ураження електростанцій та підстанцій "Укренерго".
За новими правилами світло не можуть вимикати довше, ніж на шість годин. За яких обставин це може тривати довше?
Дійсно, максимальна одноразова тривалість відключення світла відтепер не може перевищувати 6 годин. Але важливо розуміти, що це стосується саме тих ситуацій, коли в країні світло вимикають за графіками.
Інша річ, коли відбуваються аварії на електростанціях або пошкодження мереж через обстріли ворога чи негоду. В такі моменти в країні діють аварійні відключення, під час яких зі зрозумілих причин графіки не застосовуються.
В такому випадку відключення можуть бути більш тривалими – в окремих регіонах та містах через проблеми з доставкою електрики споживачі можуть сидіти без світла по декілька діб.