1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

11 годин обмежень й вибух снаряду: як закарпатці реагують на масштабний блекаут?

1710
Суспільство Закарпаття

В регіонах продовжують відключати електроенергію.

 годин обмежень й вибух снаряду: як закарпатці реагують на масштабний блекаут?

З 28 листопада в Україні укотре задіяно графіки погодинних відключень світла в звязку із обстрілами Росією енергетичних об'єктів держави. Відзначмо, цьогоріч ворог масштабно атакує вразливу енергетичну інфраструктуру удруге, а з початку військового вторгнення вже утретє. Масштабної атаки, після відчутних ударів по енергетиці в листопаді 2022-го, було завдано 26 березня 2024-го року. Пізніше енергетика опинились також під прицілом 26 серпня. Тоді в регіонах оголосили масштабну тривогу. Вона лунала і в Закарпатській області, людям радили в цей період знаходитись в укриттях й не нехтувати безпекою. Того дня в області лунали вибухи. Пізніше, за офіційними даними, стало відомо, що в регіоні упав безпілотник й було збито ворожі ракети.

Днями на Телеграм-каналах оприлюднили інформацію щодо знайденої бойової частини ракети зі вмістом 500 кілограмів вибухової суші - знахідку вдалось успішно ліквідувати працівникам ДСНС. Попередньо стало відомо, що уламок ракети знайшли в Тячівському районі в лісовому масиві.

Що стосується подальших ворожих атак в регіонах держави й проблем з постачанням електроенергії - ситуацію важко вгадати. Водночас, погодинні відключення світла продовжено. Ліміти відключень розподіляють в областях обленерго.

Читайте також: Мобілізація міняє формат: військовозобов'язаним закарпатцям слід готуватись до жорсткіших "сюрпризів"

Ситуація із відключенням на Закарпатті цього літа й новий блекаут у грудні?

Цього травня в регіоні ввели удруге блекаут після перерви в один рік (2023-го обійшлось без відключень, у 2022-му вся Україна погрузла в хаос). 

Погодинні відключення в області почались від 14 травня. Насамперед аварійні відключення були введені для промислових споживачів, а пізніше почали відключати і побутових.

 У липні графіки в регіоні посилились - вимикали на 12 годин впродовж доби, що не надто подобалось жителям. Свої емоції виливали в мережі Фейсбук, де писали, що графіки абсолютно різняться від оприлюднених офіційно на сайті обленерго. Люди вимагали більш справедливих відключень світла для усіх черг, вони обурювплись, що в одних світла більше, як в інших й з'ясовували, чому це так. Найбільш не солодко прийшлось жителям двох місцевих громад. В момент включень - відключень, спостерігався стрибок напруги в електролічильниках, в людей за день вийшла з ладу домашня техніка.

Нагадаємо: Б'ються в машини, це якась аномалія: "фазанопад" на Закарпатті, водії в шоці (ФОТО)

Після чергової атаки по енергетиці в листопаді, у регіоні повернулись до погодинних відключень світла. У грудні графіки для побутових й промислових споживачів різняться. Напередодні, 8 грудня, обійшлось без відключень. 9 грудня, за даними обленерго, відключатимуть одну чергу (йдеться про побутових споживачів). Промисловість відключатимуть з 7:00 до 20:00 за київським часом.

Як відбувались відключення світла у регіоні під час першого блекауту і що писали жителі із цього приводу, читайте у попередній публікації.

Відомо, що на той час від відсутності світла потерпали освітні й дошкільні заклади, що на той час не були забезпечені альтернативними джерелами електроенергії.

Читайте також: На Закарпатті - масштабна тривога: загроза балістики в усіх областях

Метровий сніг й лютий мороз до 30 й більше градусів: арктичний холод в Україні й минулі зими 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на «Голос Карпат» у Telegram, або Viber і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber