1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Юдин скарб, знайдений закарпатцями: знахідка в лісі, що підкорить гурмана (ФОТО)

8987
Суспільство Закарпаття

В мережі Фейсбук виставляють світлини вражаючих знахідок.

Юдин скарб, знайдений закарпатцями: знахідка в лісі, що підкорить гурмана (ФОТО)

З початку вересня у лісах регіону почалась вдала "грибалка" для ряду місцевих жителів. Варто відзначити: гриби для краян є один із важливих ресурсів. Їх сушать, маринують, ними торгують на ринках та трасах.

З минулого року вартість білих грибів істотно змінилась. Тоді кілограм свіжих знахідок можна було придбати від 60-70 гривень. Цього ж разу, з початку старту грибного сезону вони вже здорожчали до 250 гривень за кілограм. Водночас, осінні білі гриби на місцевих безарах можна було придбати врази дорожче - від 350 гривень за кілограм.

Нагадаємо, старт грибного сезону на закарпатських базарах. Ціни вражають.

Закарпатським грибам, відзначають краяни, і зима не страшна, а подеколи і морози. Білі гриби не рідко знаходили напередодні Свят вечора. А от одному із закарпатців такий "зимовий трофей" зустрівся напередодні Святого Миколая. Щоправда, чоловік там зустрів ще і дикого звіра, від якого довелось рятуватись. Допоміг чоловіку чотирилапий. Тож по гриби, хай і в знайомі місцини, краще іти з найвірнішими друзями, додають грибники.

Нагадаємо: Хвостатий "монстр" і кошик з дарами: що зустрічали в закарпатських лісах й чого найбільше боялись жінки?

У морозних лісах (перший мороз в регіоні зафіксували вже цього жовтня) закарпатці збирали ще білі гриби та гливи, опеньки й рядовку. Світлини з грибами одна за одною ширились у мережі Фейсбук. Одні раділи, а інші заздрили знахідкам. Грибники ж продавали свої трофеї й робили запаси на зиму.

Читайте також: Блекаут поза графіком й вітряки ні до чого?: масштабна атака й не відповідність відключень у Закарпатській області

Одним із цінних грибів, який наразі можна зустріти в лісах України є фдамуліна. Його називають зимовим опеньком, не рідко трофей знаходять під ковдрою снігу навіть узимку. Відзначмо, торік в регіоні грибарили в грудні та січні.

Після морозів цьогоріч в місцевих лісах натрапляють на пізні білі гриби й делікатесні трофеї. Одним з таких є Юдине вухо. До того ж такі знахідки нині трапляються не лише в закарпатських лісах, а й в ряді інших областей України, де люди в змозі грибарити й не має бойових дій. На жаль, в багатьох наразі лісах, зокрема в східній частині держави - не надто безпечно. Люди у розпачі, то ж гриби можуть бачити в основному в мережі Фейсбук й бодай так порадіти уловам, знайденим грибниками.

І все ж, як виглядає делікатес, що можна їсти навіть сирим в різноманітних салатах - нижче на фото

Читайте також: На Закарпатті ввели десять черг аварійних відключень: яка ситуація в районах області?

Аурикулярія вухоподібна, також іудине вухо (Auricularia auricula-judae) — гриб родини аурикулярієві, плодове тіло нагадує вухо. Поширений у Євразії.

Незвичний гриб "Вухо Юди": популярний в Японії 

Родова назва походить від лат. auricula — «вушко», «вушна раковина». Видовий епітет перекладається дослівно як «вухо Юди». Цей гриб часто оселяється на старих деревах бузини, на якій згідно з переказами повісився біблійний Юда.

Читайте також: Низькі температури й світловий "Армагедон": закарпатці почали готуватись до найгірших сценаріїв

Їстівний гриб. М'якуш багатий на залізо і кальцій. Використовують у їжу сирим у салатах, також варять, тушкують, додають у супи. У Китаї і Японії є дуже популярним, вирощується штучно приблизно з 600 року н. е., обсяги виробництва досягають 300 тисяч тон.

У медицині

Протягом століть використовувався у китайській народній медицині як укріплюючий та проти токсичний засіб. У сучасній медицині встановлено, що гриб має тромболітичну дію, при вживанні у їжу знижує рівень холестеролу і тригліцеридів.

Читайте також: Гриби чи м'ясо: як виживають закарпатці на дарунках природи й чи мають вигоду?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber