1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

У Європі - на вагу золота: на Закарпатті заробляють на вражаючій знахідці у "колючій броні"

99608
Суспільство Закарпаття

Плід в регіоні збирають в садах й паркових зонах.

У Європі - на вагу золота: на Закарпатті заробляють на вражаючій знахідці у "колючій броні"

Мова іде про каштани. Цієї пори ними рясніють місцеві базари. Люди збирають безцінні плоди та спішать заробити на них. Вартість плодів наринках області -60-80 гривень за кілограм.

Це один з популярних смаколиків у Європі. Його смажать, варять й готують різноманітні смаколики.

У Європі кулінари готують з їстівних каштанів — супи, салати і навіть солодощі. А у Франції — це національна страва, каштани смажать та продають з лотків на вулиці, як у нас насіння соняшника чи гарбуза, або у Америці — попкорн, відзначають гурмани. Каштани добре поєднуються як з цукром так і з сіллю. На європейських базарах цей плід розкуповують кілограмами й варять як картоплю чи запікають.

Читайте також: В магазинах, на трасах і на базарах: що продають закарпатці за вартістю "золота"? 

Ціна яєць вразила українців: що спричинило стрибок і як довго це триватиме? 

На Закарпатті плоди їстівного каштану збирають в садах та парках, на вулицях, де ростуть ці дерева. Підзаробляють дорослі та діти, зокрема школярі.

Щосезону, у багатьох областях України й зокрема на Закарпатті влаштовують щорічні акції на підтримку військових. Чимало охочих збирають і продають лікувальні й смачні плоди й збирають кошти на ЗСУ. 

Продають закарпатці каштани й через мережу Фейсбук. Вартість кілограму плодів різниться - 60-100 гривень за кілограм цьогорічного урожаю. 

Читайте також: Аварійні відключення в Україні: де й коли відключатимуть у Закарпатській області? 

Читайте також: Зима на порозі: Україну накриють дощі та мокрий сніг вже цього тижня – прогноз синоптиків 

Блекаут - не проблема, є інша біда: закарпатців готують до масштабних відключень із "монстрами" в горах

Для чого використовують каштани

Каштани переробляють та виокристовують у найрізноманітніших сферах. Каштан у фармакології. Речовини, які містяться в каштанах розширюють звужені артерії, прискорюють кровотік, зменшують крихкість капілярів. Тому препарати на основі кінського каштану широко застосовуються при лікуванні судинних захворювань, зокрема тромбофлебіту, варикозу, екстракт каштану звикористовують при лікуванні забитих місць, різних травм і синців.

Широко використовують каштани і в косметології. Виявляється, це незамінний інгредієнт для збереження краси і молодості. Засоби з каштана: зменшують застій крові у поверхневих шарах шкіри, тонізують, покращують мікроциркуляцію шкіри, зменшують целюліт, зменшують випадіння волосся, захищають від негативної дії ультрафіолету.

Читайте також: Низькі температури й світловий "Армагедон": закарпатці почали готуватись до найгірших сценаріїв

Хліб стає "золотим батоном": нові ціни на улюблений продукт українців вдарить по гаманцях 

Екстракт каштана часто є компонентом «антивікової» косметики, оскільки він має протинабрякові властивості, стимулює вироблення колагену, в результаті чого зменшується кількість і глибина зморшок, натомість підвищується тонус шкіри та підтягується овал обличчя. Каштан також включають до складу шампунів, бальзамів, масок і сироваток, що стимулюють ріст волосся та перешкоджають утворенню лупи.

Каштани – це корм для тварин. За вмістом білка й жирів, поживних речовин каштани кращі за пшеницю і кукурудзу. В одному кг каштанів міститься 40 г протеїну, 4,8 г кальцію і 1,5 г фосфору, тому їх добре їсть велика й дрібна рогата худоба, птиця.

В різних країнах каштан використовується також для виробництва борошна, спирту, кавових і какао замінників, навіть джемів і консервів. Також плоди каштану використовують в декоруванні творчих виробів.

Нагадаємо: Картопляне "золото" дешевшає: скільки зараз просять за улюблений овоч українців? 

Неврожай на Закарпатті і пил війни: що буде з цінами на один актуальних продуктів на ринках держави?

На Закарпатті ввели дві нові обмеження: що заборонено і для чого це потрібно 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber