1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

В магазинах, на трасах і на базарах: що продають закарпатці за вартістю "золота"?

51092
Суспільство Закарпаття

У регіоні - масштабна торгівля одним з найдорожчих смаколиків цього сезону.

В магазинах, на трасах і на базарах: що продають закарпатці за вартістю "золота"?

У магазинах, на ринку й на трасах жителі активно торгують осіннім смаколиком. Цьогоріч осінній грибний сезон доволі скупий внаслідок посухи й рекордної спеки у липні і серпні. Є дефіцит білих (букових) й лисичок. Вартість останніх цьогоріч неабияк здорожчала. На ринку у свіжому вигляді їх продавали від сотні гривні за кілограм, а от сушений осінній  смаколик можна було придбати від тисячі й більше гривень за кілограм.

Рудий гриб - лисичка є одним з цінних трофеїв, делікатесом. У них міститься ряд   вітамінів, зокрема групи В, антиоксидантів й мікроелементів. Серед них - мідь, залізо та йод. Вміст йоду в лисичках допомагає щитовидній залозі. Гриби є унікальним природним захистом від радіації. Тому попит на них зростає в останній період.

Гриби є додатковим джерелом підзаробітку для місцевих родин. За хороший - багатий сезон вдається підзаробити на них, відзначають краяни, до майже 20 тисяч гривень на ринку. А от вартість грибів залежить не лише від погоди, а й витрачених зусиль на їх збір. Адже ходять краяни в далекі місця, а не рідко й з ночівлею. На один кілограм сушеного смаколика знадобиться аж 12 кіло свіжих трофеїв.

Читайте також: Закарпаття вражає: люди збирають смаколики у садах і лісах й не вірять очам (ФОТОФАКТ)

Кілограм сушених білих вартує наразі від 1200 -1500 гривень. Їх можна придбати у супермаркетах й магазинах й завдяки групам у соціальних мережах. Водночас, варто бути обачним, купуючи у мережі онлайн, - можна залишитись обуреним і без грошей. Тож найкраще купити смаколик у перевірених й надійних точках торгівлі.

Наразі грибами торгують у різних торгових точках, у тому числі їх можна знайти у хлібних магазинах. За трилітрову  банку сушених білих просять 500 гривень.  Хтось купує, а хтось обходить. Водночас, білі гриби зараз у попиті. Люди вже  роблять запаси до новорічно-різдвяних свят.

Що готують з грибів у регіоні?

Грибні супи

Найпростіший спосіб зварити грибний суп – додати декілька лісових грибів до будь-якого овочевого супу. Цікавими і дуже смачними виходять супи з сиром, шпинатом, вершками, креветками. А ще з грибами готують дуже смачні супи-пюре, які можна розвести вершками або бульйоном.

Читайте також: Не блекаутом єдиним, а й "штрафним ударом": до чого слід готуватись кожному жителю?

Суп грибний класичний

Будь-які свіжі гриби (500 г) порізати та обсмажити на вершковому маслі, перекласти у каструлю з 2 л окропу та півгодини варити на невеличкому вогні. Картоплю (5 штук) порізати та додати у бульйон. Дві морквини, одну цибулину та один корінь петрушки порізати, обсмажити на рослинній олії та додати у суп. За смаком посолити, приперчити, додати лавровий лист та поварити ще з півгодини, доки не звариться картопля. В тарілку додати сметану, вершкове масло або майонез.

Суп-пюре з грибами та сиром

Свіжі гриби (500 г) нарізати. Цибулину подрібнити та обсмажити на вершковому маслі 10 хвилин, додати моркву, натерту на тертці, і потушити разом 5 хвилин. Всипати гриби і тушити все під кришкою 15 хвилин. Суміш викласти в каструлю, додати 3-4 картоплини та залити окропом, щоб ледве покрити всі інгредієнти. Варити 10-15 хвилин. Додати два терті плавлених сирки, посолити, за потреби, можна додати пару зубчиків часнику, пропустивши їх через прес. Залишити суп під кришкою хвилин на десять, щоб настоявся та ретельно подрібнити блендером. Такий суп гарно смакуватиме з зеленню та грінками.

Читайте також: "Добивають народ у тилу, вже й не дихати людям": як реагують в Україні на "абсурд" від Верховної Ради?

Грибні закуски

Якщо ви хочете приготувати щось особливе і приємно здивувати своїх домашніх або гостей, приготуйте такі закуски.

Жульєн

400 г свіжих грибів дрібно порізати, обсмажити разом із цибулею, додати порізану курячу грудку. Тушкувати під кришкою близько 10 хвилин, потім кришку зняти й готувати до випаровування вологи. Додати сметану чи вершки (3-4 ст. ложки), сіль, перець. Фактично, жульєн готовий, а от над подачею доведеться ще попрацювати. Перший варіант – кокотниця. Для цього жульєн треба перекласти у невеликі керамічні ємності, які придатні для запікання у духовій шафі, а зверху масу присипати тертим сиром. Запікати жульєн у кокотницях треба при температурі 200 С хвилин 15, доки сир не зарум'яниться. Другий варіант – подача у тонких млинцях. Для цього варто сформувати мішечки з млинців, начинити їх жульєном та «підперезати» пером зеленої цибулі. Або ж можна млинці скрутити у «равлики» й викласти начинку посередині. Гарно смакуватиме цей варіант також, якщо посипати тертим сиром й трохи запікти у духовці.

Читайте також: Рекорд уже втретє і спекуляція: на Закарпатті в магазинах з'явились яйця для "найбагатших"

Грибні оладки

Гриби (500 г) дрібно порізати, цибулину натерти або подрібнити за допомогою блендеру. Змішати гриби, цибулю, яйця (3-4 штуки), крохмаль (6 столових ложок), додати сіль і перець за смаком. На сковороду налити рослинну олію та розігріти її. Грибну масу викладати столовою ложкою, як звичайні оладки, і обсмажувати з обох боків до рум’яності. При подачі додавати сметану.

Грибні котлети

Замочити у молоці м’якоть батону (невеличкий шматок до 5 сантиметрів). На рослинній олії підсмажити до золотого кольору подрібнену цибулину. Свіжі гриби (650 г) порізати на маленькі шматочки. Гриби смажити на рослинній олії доки майже не випариться сік, після чого підсолити, зменшити вогонь та підсмажити до повного випарювання (доводити до хрусткої скоринки не треба). Батон віджати від вологи і пропустити разом із підсмаженими грибами та цибулею через м’ясорубку. Фарш, що утвориться, посолити, поперчити за смаком, додати, за бажанням, подрібнений зубчик часнику та два яєчних жовтки. Добре все перемішати і залишити на 30 хвилин у холодному місці. Сформувати невеличкі котлетки, запанірувати їх у сухарях. Смажити на рослинній олії.

Читайте також: Низькі температури й світловий "Армагедон": закарпатці почали готуватись до найгірших сценаріїв

Картопляне "золото" дешевшає: скільки зараз просять за улюблений овоч українців? 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber