1. Головна
  2. >
  3. Суспільство

Зима вдарить міцно, блекаут реальний: що з опалювальним сезоном у Закарпатській області цього разу?

1694
Суспільство Закарпаття

В Україні стартує опалювальний сезон 2024-2025.

Зима вдарить міцно, блекаут реальний: що з опалювальним сезоном у Закарпатській області цього разу?

Останніми днями показники на термометрах "падають вниз". У багатьох місцевих громадах починають вмикати опалення у садочках, освітніх закладах й медустановах. Не винятком є й Закарпаття.

Про опалювальний сезон вже оголошено у Мукачівській ОТГ. Він стартує скоріше у регіоні в зв'язку зі зниженням температур, як інформують у Мукачівській міській раді.

До опалювального сезону також готові об'єкти соціальної сфери, підготовлені до проходження осінньо-зимового періоду, інформують у Закарпатській ОВА.

Цю зиму українцям обіцяють однією із найскладніших. Людям радять зробити запаси усім необхідним на випадок непередбачуваних обставин. Йдеться не лише про забезпечення блакитним й твердим паливом в новому сезоні, а й додаткові джерела енергії.

Варто відзначити, що цьогоріч у Закарпатській ОВА громадам радили подбати про актуальні об'єкти децентралізованої електроенергії в межах населених пунктів. Такі заходи забезпечать громади альтернативним енергоживленням у ході тривалих відключень світла.

Цієї зими не є виключенням, що будуть повторні перебої з електроенергією в державі через дії рашистів - ідеться про черговий блекаут, який востаннє було застосовано цьогоріч в області в липні.

У закарпатців, які опалюють власне житло дровами й вугіллям, є нагода отримати кошти на новий опалювальний сезон. Розмір виплат може сягати 21 тис. грн

Читайте також: Після вибуху: як збирають гриби в одному з атакованих Росією закарпатських районів?

Мінсоцполітики за підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) ініціювали продовження надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого палива на опалювальний сезон 2024/2025 років.

Ідеться про продовження спільного проєкту уряду України і міжнародних партнерів, завдяки якому минулого року додаткову грошову підтримку на купівлю дров та вугілля взимку отримали близько 460 тис. домогосподарств на загальну суму 3,3 млрд грн.

Відповідно до ухваленої Кабінетом міністрів постанови від 15 жовтня, цієї зими близько 500 тис. домогосподарств з числа отримувачів пільг та житлових субсидій матимуть можливість отримати виплату у збільшеному в кілька разів розмірі, пояснює Мінсоцполітики.

Розмір розраховується індивідуально, залежно від рівня доходів домогосподарства, і максимально може сягнути до 21 тис. грн.

Читайте також: Грибний бартер на закарпатських базарах: на що обмінюють лісові знахідки у цей період?

У міністерстві зауважують, що чим менші доходи родини, тим більшу частину витрат на паливо, в межах нормативу, оплатить держава та міжнародні партнери.

Хто отримає додаткову фінансову допомогу?

Виплата спрямована на те, щоб підтримати українців з вразливих категорій, які найбільше потребують такої підтримки. Тому додаткова виплата надаватиметься громадянам, які отримують житлові субсидії та пільги на придбання твердого палива в зимовий період. Проєкт діятиме протягом кількох місяців. Орієнтовно, українці зможуть отримати виплати до кінця грудня 2024 р.

Читайте також: Зміїний володар: що знайшов закарпатець у Верхніх Воротах й чому всі оторопіли від його вчинку? (ФОТО, ВІДЕО)

Куди за нею звернутися?

Якщо споживач уже отримує субсидію або пільгу на придбання твердого пічного палива, то спеціально звертатися нікуди НЕ потрібно. Усю необхідну інформацію для зарахування коштів на картковий рахунок отримувача Пенсійний фонд України (ПФУ) вже має. Якщо пільга або субсидія ще не призначена, але споживач має потребу в підтримці держави, йому слід звернутися за нею до ПФУ у загальноприйнятому порядку і подати відповідну заяву.

Як повідомляла "Українська енергетика", Пенсійний фонд України пояснив, про які обставини треба повідомляти, щоб не втратити субсидію. Компенсація за генератори й сонячні панелі в рамках програми «Energy Help».

Підприємства, мешканці області також намагаються зустріти холодну пору підготовленими. Тому купують генератори, встановлюють сонячні панелі тощо.

Нагадаємо: "Щоб розпродати усі генератори": на Закарпатті людей "ігнорують" влада та Обленерго

Для суб’єктів господарювання у Закарпатській області успішно працює програма компенсації частини вартості придбаних альтернативних джерел енергозабезпечення «Energy Help».

Від початку її дії можливістю повернути кошти за встановлення генераторів, сонячних панелей, інверторів, акумуляторних батарей і портативних зарядних станцій скористалися 279 підприємств. Їм виплатити вже понад 26 млн грн.

Крім того, для населення за встановлені альтернативні джерела енергії у межах програми «Власний дім» запровадили компенсацію у розмірі до 35 тис. грн на 1 дворогосподарство. Ця ініціатива запрацювала з вересня 2024 року. Щоб отримати компенсацію, необхідно подати заявку на порталі «Допомога Закарпаття».

Нагадаємо: Наближається непередбачуване: закарпатцям слід готуватись до важкого періоду

Читайте також: Люди готові платити, хоч ціни космічні: яка унікальна панацея омолоджує закарпатців?

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber